serra yılmaz

begonya vitrayımız bizim. begonya vitray begonya begonya vitray begonya vitray...
papa türkiyeye geldiğinde onun tercümanlığını yapmıştı. ne kadın ama! bu hadiseden sonra sordular din ile ilgili bir kaç şey. serra da ağzının üstüne yapıştırdı: "bütün dinler savaşla ilişkilidir. biri diğerinden daha masum değil." anlamlarına gelen sözler. çok sevmiştim. zaten sıdıka'daki rolünü öyle severdim ki. ve hala alıp kalbimin üstündeki cebime koymak ve sevmek istiyorum onu. öyle çok.
marjinal olmak böyle bir şeyse eksik kalsın dediğim tip.oyunculuğu şunu bunu iyi olabilir arkadaş sevmiyorum ya zorla mı itici itici itici.
eyyvah eyvah ın 3. filmine çok yakışmış. hani lgbt dostu olduğu için demiyorum, cidden çok bizden geliyor bana kendisi. filmde de çok doğaldı. hele ki o düşme sahnesi, dublor kullanılmış da olsa, tehlikeli olduğu kadar komikti de.
lgbt dostu olduğunu bildiğim halde yıllardır sevemediğim oyuncudur. diksiyonunun düzgünlüğünden midir nedir yapmacık bir hava veriyor, doğal bulmuyorum oyunculuğunu. onun dışında lezbiyen olduğunu duymuştum bir zamanlar doğru olma ihtimali yüksek. *
annem ya da teyzem olmasını çok isterdim . seviyorum bu kadını .
pembe hayat kuirfest' e desteğinden dolayı teşekkür etmek gerek.
boston gay men's chorus konserinde gördüğüm tek ünlü şahsiyet. helal olsun kadına, zor yürümesine rağmen oralara kadar gelmiş. diğer gey ikonu olmak için yarışan sahte ikonlara kapak olsun bu kadın. tabiki helal olsun birde.
hiç sevmiyorum. o kadar net. benim en yakın arkadaşlarımın annelerine öcü diyen bu kadından hiçbir zaman hoşlanmayacağım. yahu sen çıkıyorsun bir ulusal kanala, alıyorsun eline mikrofonu ve binlerce, belki milyonlarca insana öcü diyorsun.

senin şimdi geylere nefretlerini kusan yobazlardan ne farkın kaldı?

bir de nerede ezildiler diyorsun. yazık.

fransızca ve italyanca'sı mükemmel olup, simültane çeviri yapabilir. 2006'da papa 16. benedictus'un türkiye'yi ziyaretinde papa'ya mihmandar olmuş ve italyanca simültane çeviri yapmıştır. keza 2014'de de papa 1. franciscus'un türkiye ziyaretinde görev almıştır. çok sayıda ödülü olan sanatçının, sanatçılığının yanında, bilgi birikimi ve kültürü de göz doldurur; köklü bir aileden gelen serra yılmaz, 13.09.1954 doğumludur. çeşitli eğitim dereceleri olan serra hanım'ın aynı zamanda psikoloji diploması da vardır.

tanım: çok şey olan bir insandır serra yılmaz; kaliteli bir insan, sanatçı, tiyatrocu, çevirmen, psikolog, aktrist...
son derece kültürlü bilgili olması takdire şayandır fakat ilber gibi bu zat-ı muhterem de biraz ukala egolu sanki,sıdıka ve aşk meydan savaşı'nı anımsatır direk ve harbiden de sıdıka'daki karakter oldukça güzel uyarlanmıştır tarafından.
  • /
  • 2