sokak hayvanlarını düşünmekten fıttırma noktasına gelmek

bu ben yavaştan delirme belirtileri başladı.

1 haftadır sokakta annesi ile yaşayan bir kedi yavrusu ile meşgulüm. gözleri enfeksiyon nedeni ile kapanmış. veterinerler para avcısı olmuş aradık ettik kör bu getirmeyin dediler. ameliyat için 10.000 tl isteyen oldu.

biz de kendi imkanlarımızla kediciğe tedavi uyguladık. her gün gözlerine serum ve merhemle pansuman yaptık. bir tane de veteriner çağırdık. yavrunun gözleri 1 haftada açıldı ve mavi gözleri ortaya çıktı. acayip sevindik tabi mamasını bile kendi yiyor artık. ilk gün annesi bana saldırmıştı ama o bile artık kendini sevdiriyor.

tabi bu yavru nispeten şanslı ya şansı olmayanlar! onları düşünüp yardım edemediğim için çok üzülüyorum be sözlük. çok çok.
umarım bir gün insanlık daha yumurtadan çıkalı 10 dk olmuş erkek civcivlerin dişliler arasında ezilmesine de yaz kış soğuk ahırlarda kendi pisliği içerisinde gömülmek zorunda kalan birkaç çeşit ot yedirilen yavrusu küçükken yanından alınan yan tarafta kesilen türdaşının kan kokusunu alan koyun ve ineklere de üzülür. dişlilerin ezmediği dişi tavukların sadece kendi etraflarında dönebilecekleri kadar alanlarda tüm hayatları boyunca güneşsiz ve pislik içerisinde yetiştirilip ayaklarından bantlara takılıp makineler marifetiyle tüyleri yolunurken boğazlarının testere ile kesilmesine de üzülür. bir öğün uğruna onlarcasının hayatını kaybettiği özgürlüğün son noktasındaki balıkların ağlarla üst üste karaya çıkartılıp birbirleri üzerinde nefessizlikten can çekişe çekişe ölmelerine de üzülür.

hayvan hakları derneklerinin toplantılarında kebap köfte yenerek köpek barınağı konusu tartışıldığı sürece ikiyüzlülük tahtımızdaki yerimiz insanlık olarak asla kaybedilmeyecektir.
dünyadaki tek sorunun sokak hayvanlarının sorunları olduğunu düşünüyorsanız, zaten fıttırmışsınız demektir.
insanlardan nefret ettikçe daha çok içine düştüğüm durumdur.
sokak hayvanlarını düşünmekten çıldırdım.