sosyal sorumluluk projesi

mezun olmak için alınan derslerden biridir. dersten ziyade uygulamadır.
arkadaşlar merhaba. sosyal sorumluluk projesinde konu olarak lgbtt'yi alacağız. türkiye'de eşcinsellik, eşcinsel cinayetleri, eşcinselliğe toplumun ve dinin bakış açısı gibi konuları ele alacağız. bu konuda bana yardım etmenizi temenni ediyorum. röportajlar ve kısa film gerekli. tabii söyleşi de olabilir. ya da sizin fikirleriniz varsa alabilirim. bana destek verirseniz çok çok çok teşekkür ederim.
hemen hemen tüm şirketlerin bir şekilde içinde yer aldığı ama asıl amacın reklam yapmak olduğu aktiviteler.
üniversite de okurken bahar şenliklerinde tanıştığım; ilk izmirde oluşturulan abla ağabey kardeş projesi vardı. araştırmış ve gönüllüsü olarak iki yıl boyunca severek çalışmıştım. kattığı şeyler çok fazlaydı bana. düşününce iyi ki, o çocuklara ulaşabilmiş ve az da olsa yardım edebilmişim demiştim. bu gibi projelerde gönüllü olmaktan kaçınmayın. size verdiği kazanımlar o kadar önemli ki, bunu farkediyorsunuz zaten.
konu lgbtler ise kısa filmde kafamda kese kağıdıyla destek vereceğim projelerdir. şöyleşi ve röportajlar gayet kolaydır.
sosyal sorumluluk projesi için bir stk dan destek almanız gerekiyor. ilk önce örneklerle sorunlara sonra da çözüm yolları üreterek bir sunum gerçekleştirmeniz lazım sanırım. bununla ilgili belgesellerden yola çıkabilirsiniz, örneğin " s-he berlin", " benim çocuğum", " ben sen o" gibi belgeseller ile "türkiye'de askerlik ve eşcinsellik" veya "türkiye'de eşcinsellik ve töre" veya "eşcinsel cinayetleri" veya "homofobi, transfobi" gibi konuları ele alan haberler, filmler mevcut. arşiv olarak yine stk lardan destek almanız gerekecektir. stk ların hukuk danışmanları da bu konuda bir hayli bilgililer ve bu konuda onlarla da irtibata geçebilirsiniz. çözüm yollarına gelince işte bu sanırım bu tür projelerin en zor kısmı oluyor.