sürekli siyaset konuşan erkek

bilerek konuşuyorsa bir nebze de olsa dinlenebilir erkektir, çünkü bilince sıkmadan az ve öz konuşurlar. ama eğer bilmeyen erkekse tası tarağı toplayıp kaçmak gerek bu şahıslardan.
tiksinçtir. konunun siyaset ile alakası yoktur. bir erkek veyahut bir insan sürekli aynı konudan her seferinde sürekli konu açıp konuşuyorsa diğer insanları hiç düşünmüyordur ve bu durumda bu kadar düşüncesiz birisi ne konuşursa konuşsun, söyledikleri umursanmayacak durumdadır. bu durumdan itibar görmez ve bazı kişiler tarafından dışlanır.

lakin konunun siyaset ile alakası varsa, siyaset bilimleri okumuş bir öğrenci olmasında fayda vardır, yoksa pek de kulak asılacak gibi değildir. yurdun her insanın fikri gibidir. ancak siyaset okumamış ve siyaseti iyi yapabilen kişiler de mevcuttur.
aslında denildiği gibi bilmek yada bilmemek değil bence mevzu, mevzu ön yargılı olmak yada olmamak...bilse de bir insan kesinlikle ön yargılı olmamalı bence, önyargılı birisiyle konuşuyorsanız uzak durunuz, kaçınız, dayınalabilecek gibi değil çünkü onlar , çünkü önyargı beraberinde elitisizmi ve narsizmi de getiriyor benim dediğim doğru diye, ve bunca kötü özellik birleşince olay kötüye gidiyor...hele birde bunu siyaset alanında yapıyorsa aman tanrım ...
eğer tek konuştuğu konu bu ise gerçekten kişilik bozuklukları olduğum insanlar. siyaset gerekli ve önemli, fakat sıkıcı ve çıldırtıcı.
sürekli din konuşan erkekten pek bir farkı yoktur.
siyasete ilgisi olabilir hoşuna gidiyordur. ayrıca bu bir kadın da olabilir erkek olması belki biraz daha sinir bozucudur katılıyorum. fakat siyaset siyasetle ilgilenen kişiler arasında konuşulmali bence ve de faydalı tartışmayı bilen kişilerle. bir apolitik arkadaşla siyaset konuşmak iki taraf için de faydalı değildir bana göre.

ha eğer politikacı veya örgütlü iseniz halka inmemek apoltik insanlarla konuşmama gibi bir seçeneğiniz yoktur. fakat arkadaş ortamında apolitik veya bilgisiz insanlarla konuşmak iki taraf için de kötü olur. konuşma yerini bilmek lazım.