suriyeliler

suriye vatandaşı olan insanlar topluluğu.
bugün tarafından saldırıya uğradığım grup. metrobüs durağında oturmuş arkadaşımı bekliyordum, bir taraftan telefondan mesajlaşmalar falan. kafam eğik, gözlerimin önüne bir çift çıplak ayak geldi, bildiğin çocuğun ayakkabısı ve çorabı yok.. kafamı kaldırdığımda 5-6 yaşlarında elinde peçete olan bir çocuk gördüm. bir anda bana sarıldı, ben de geri sarıldım doğal olarak hafiften, sonra 4-5 çocuk daha gelip dört bir yandan sarıldılar falan. baya sevimli bir saldırıydı kısacası. neyse baya üzüldüm. küçüklerden birisi telefonumu karıştırıp kamerayı açıp arkadaşlarının videosunu falan çekti, sonra telefonu bana verip şarkı söyledi. hayatına çıplak ayaklarla metrobüste peçete satarak başlamak zorunda kalan çocuklar için üzüldüm.
tarafı olmadıkları ve kendi ülke yönetimlerinin baskıcı rejimi nedeniyle zorunlu göçe sürüklenen, haddi olmadığı hâlde iç işlerine karışmaktan geri durmayan başka ülkelerin müdahil oldukları savaştan kaçmak suretiyle hain olarak nitelendirilen, ülkemiz yönetiminin yanlış mülteci politikaları neticesinde varlıklarını sürdürmeye çalışan insan topluluğu. müdahil olunmayan ve size topla tüfekle saldırıldığında savaştan kaçıyor olmak asla ama asla "vatan hainliği" olarak değerlendirilemez.
akp adlı örgütün, parlamentoda hesap bile vermeden 10 yıldır ülkemizde ağırlayıp yedirip içirdiği büyük göçmen topluluğu.
uluslararası hukukta veya mültecilik hukukunda yer almayan çok geniş haklarla donatılmış olup, ülkenin siyasal, ekonomik ve toplumsal yapısında geri dönülmez tahribata sebep olmuşlardır.
*)