tek beni sevsin istediğiyle yatsa da olur'cu model

"abi nasılsa nikahı bende, adam beni seviyor; arada uğradığı durakları önemsemem eh erkektir yapar"cı tür.

birine sahip olup onu kazanınca, serbest bırakan bu anlayış; cinsel giderimde başkalarına yönelen sevgiliyi umursamaz. ne var ki yatağı iyi olan elemanlara sevgilinin kaptırılması olası olup, kapışa giden vakalara sıklıkla rastlanır.
partnerin beynine ve bedenine aynı anda hükmedememe modeli
aslında genel avrupa ilişki mantığı buna dayanır, ama türk gaylerine pek yaramaz bu olay.
söyle tarif edeyim, adam evleniyor erkek sevgilisiyle, yine takılıyorlar istedikleriyle, ama onun dışında her etkinliği birlikte yapıyorlar, birlikte alışveriş yapıyorlar, birlikte ev alıyorlar, birlikte yemeğe çıkıyorlar, arkadaşlarını eve davet ediyorlar, hayat paylaşıyorlar,birbirlerini sevgiye öpücüğe hediyeye boğuyorlar falan, ama azınca da kah ayrı kah birlikte her naneyi de yiyorlar afedersiniz* bir şekilde bir erkeğin bir başka erkeğe seksüel açıdan bir ömür boyu yetemeyeceği önkabulü ile yaşıyorlar ve bunu son derece de kanıksamış vaziyetteler. bu doğrudur ya da yanlıştır diyemem. her toplum, hatta her ilişki kendi mantığını oluşturur. bizim toplumumuzda her tür ilişki sahiplenme ve iktidar odaklı olduğu için bu tarz bir şey pek mümkün değil gibime geliyor.
saçmalık. bir insan sadık değilse boş ver gitsin, bir boka yaramaz zaten.
kendi yapamadığım birşeyi anlamakta zorlandığım için duygusal anlamda da mantıksal olarak da kabullenemediğim durumdur. malesef sevgili olunca mülkiyetçi bir açık veriyorum.
zamanında yaşayacakken sonrasında bi saniyelik ağır abi moduna geçerek ''bana ters ulan'' deyip ucundan döndüğüm durum.
ilişkiyi yatak dışında da görebilenlerin düşünebileceği bir ''model''. ilişkide eğer iki tarafta bunun sağlıklı olacağına karar vermişlerse zaten başkasına laf düşmez. herkes tek ilişkiyi yaşamak zorunda değil. sevgi, aşk bunlar bir anlık zevkin ötesinde olan şeylerdir. bir kişiyi seversin ama başka insanlarında sana çekici geldiğini inkar edemezsin. sana çekici gelen kişilerden kendini soyutlayıp buna sadakat dersen kendini kandırmış olursun. sadakat yatakla ölçülebilecek bir şey değil. sadakat, ihtiyacı olduğunda onun yanında olabilme, gerekirse onun için fedakarlık yapabilme, kimle olursan ol, yatağa başını koyduğunda onu düşünebilmektir birini sikmek veya birinin seni sikmesi bunu etkilemez, etkilememeli. birbirini seven kişiler zaten gecelik bir ilişki ile sevgilerini veya sevdiklerini kaybedeceklerini düşünmezler. yıllarını alan ilişkilerde farklı kişilerle seks yapabilme olayı olması inanılmaz normaldir. bu şekilde yaşayan çiftleri kötü şekilde eleştirmek benim gözümde gerçek sevgiyi, aşkı tadamamış insanların yapacağı iş olarak gözüküyor. herkes kendi ilişkisini yaşar. tabi ki uzun yıllar birlikte olup hala tek eşli kalabilenler vardır ama çoğunluk göz önüne alındığında sonuç ortada
eziktir,sevdiğini çoktan kaybetmiştir ya da hiç kazanamamıştır, ama haberi yoktur.
güçlü, sağlam, düzgün, anlayışlı ve emek vermişliğe, yaşanmışlığa, zaman harcanmışlığa dayalı bir ilişkiye sahipse; cinsel anlamda denenebilecek, yapılabilecek her şeyi yapıp kendinizde keşfedecek bir şey kalmadıysa*; mümkün olabilir "belki". becerebilenler, yapanlar var mı? var. ama adam gidip başkalarıyla sikişip sana gelince "kalkmıyosa"*; yanındayken growlr, hornet fıldır fıldır dolaşıyorsa (tabi oralarda sevgilisiyle fotosunu koyup ilişkisi olduğunu söylemektedir, neyse, bu ayrı bi konu)*; daha 2-3 aylıkken böyle bir şeyi teklif ettiyse*; planlarınızı koli için iptal edebiliyorsa* falan filan... kendini aşmış, tanımış, tamamlanmış, mutluluğunu hiçbi şey bozamıyorsa; iki medeni insansanız; ya da cidden gerizekalı saftirik biriyseniz; olabilir yani. *

(bkz: kocam değil mi ister döver ister siker insanı)

bi de bunu tatlandırıp, ballandırıp, bi bok becerdiğini sanarak etrafa anlatanlar vardır. "ya canım biz çok medeniyiz, bak ne kadar mutluyuz, biz mutluysak siz de yapabilirsiniz." diyerek ne kadar modern, avrupai ve erişkin bir çift olduklarını kanıtlamaya çalışabilirler. *
yanlış modeldir.insan sevdiğini cinsellik paydasında da olsa hiç başkasıyla paylaşır mı? özgüven eksikliği olan insanların düşüneceği yanlış düşünce biçimi.
aşkın bitip sevginin devam etmesini sağlama mücadelesidir bu.5-6 senelil bir çiftin birbirinin arkasından iş çevirmek yerine dürüstçe durumu kabullenip birbilerini kaybebetmemek adına yaptıkları fedakarlıktır.
iki sevgili zaman içerisinde çok şey paylaşabilir hatta tek arkadaşalrı ve en çok güvendikleri sevgilileri olabilir.bun aniden kaybedip yapayalnız ve kimsesiz kalmak çok kötü bir durum olur.yaşanmış onca şey,izlenmiş onca dizi,atlatılmış onca olay,çıkılmış onca tatil,çekilmiş onca resim,paylaşılmış mükemmel anlar sırf seks uğruna bir kalemde silinemez.bir seks uğruna bunca değeri harcamak birbilerine yapılmış en büyük hakaret olabilir.bunun gavatlık yada boynuzlu olmakla alakası yok.
hayatnın merkezindeki insanı aniden kaybetmek yörünge sapması yapar.yanlış tercihler insanlar için felaket getirebilir.birbirini seven iki insan sırf artık seks yapamıyorlar diye ayrılması komiktir.arkadaş kalamamak sevgili olamamak durumu yaşamaktansa en iyisi arkadaştan biraz fazla sevgiliden biraz az bir ilişki yaşamak.
tabi birbirine olan saygıyı kaybetmeden yukarda arkadaşın dediği gibi birbirinin yanında hornetelerde gezmek,yattığı adamları anlatmak,onun yanında başkasına kur yapmak mide bulandırıcı ve saygısızılık.bu ince çizgileri tutturabilen insan mutlu insandır.tabi bunu becerebilmek lazım her şeyden önce.