tek gecelik ilişki

everyone does it but no one admits it.
biriyle duygusal bağ kurmadan sevişemediğim için hiç yapmadığım, yapabileceğimi düşünmediğim eylem.
yapabildiğim ama yapmaktan zevk almadığım eylem. zoraki oluyor. belgesellerde iki hayvanın birbirini yalaması gibi, fazla naturel.

tanımıyorsun karşındakini, neyden hoşlanır, nasıl sevişmeyi sever bilmiyorsun. ne kadar mesajda rolünü belirtsen de bir eğretilik oluyor. sevmiyorum.
tek gecelik, tek gündüzlük, tek saatlik, beş dakikalık... hepimizin yaşadığı ve kendimize layık gördüğümüz ilişkiler. bir yere kadar eğlenceli ve heyecan dolu bir ilişki tarzı olarak görülebilir. bir yerden sonra mideniz bulanıyor, kendisine azıcık saygısı olan kişi içinde bulunduğu durumu sorguluyor. birinin evine gidip, onunla sevişmek ve o kişiyi hiç tanımadığınız halde. hoşlantı yavaş yavaş oluşan bir şey halbuki, birinin bedenini sevmek, birinden tahrik olmak yavaş yavaş gelişen bir şey. insanın sadece yüzünün güzelliğinden, bedeninin çekiciliğinden değil hâl ve tavırlarından da tahrik olursunuz. çok yakışıklı biriyle yatarsınız hiç tanımadığınız, ilişki bitince kimle yattım mk ben dersiniz. hayatta tekrar tekrar hatırladığımız ve içimizi heyecan duygusuyla dolduran tek tük erkekler çıkmıştır karşımıza. tek gecelik ilişkiler kullan at tarzıdır. pek çoğumuzun o seks esnasında zevk bile almadığımızı düşünüyorum. ya da belki zamanla bu seks olayı zevksizleşiyor, anlamsızlaşıyor. fakat huyunu suyunu bilip, kanınızın ısındığı, haline tavrına yükseldiğiniz bir erkekle birlikte olmak bambaşka. kaçımız bunu yaşamak için uğraşıyoruz ki? çoğumuz skor peşinde koşuyor, gençlik gitmeden seks yapabildiğim kadar kişiyle seks yapayım derdindeyiz. ama hepimiz de sıkıldık böyle ilişkilerden. aradığımız bir şey var ama hiçbirimiz bulmak için uğraşmıyoruz. hepimiz ömrümüzü onun bunun pis, yabancı ve rahatsız yataklarında harcıyoruz. birine karşı bir şeyler hissediyorsun, devamı gelsin istiyorsun ama yok karşıdaki istemiyor. her gün başkasıyla sikişeyim istiyor. işi, her gün aynı pasta yenmez basitliğine düşürmüşler. haliyle karakterleri de çürümüş, sevgiye, dostluğa, anlayışa, duygulara dair bir şey kalmamış içlerinde. sözüm ona hepiniz sevgili istersiniz, ama eylemde tersidir yaptıklarınız. sevgili de olursunuz belki ama yapmacık. heterolarda da oluyor ya instagram çiftleri. laf olsun diye birbirinizle sevgili olduğunuzu ona buna ilan eder, bir kalbiniz olduğunu göstermeye çalışırsınız. sonunda ikiniz de birbirinizi aldatırsınız, hoş, bu ilişkide hiçbir zaman sadakat söz konusu olmamıştır zaten.

niçin çoğu eşcinselde bir ilişkiyi sürdürebilme dirayeti yok anlamıyorum. bir şeyler paylaşmaktan neden bu kadar korkuyorsunuz? yatakta bile üstün olma çabanız var. aşağılık psikolojisi sanki. hep bir rekabet, hep en iyisiyle yatayım arzusu. en iyisiyle yattıkça level atlayıp gözünüzü zirveye dikme çabaları. beni çok yıldırdı bu ortam. hornet bok çukuruna dönüşmüş durumda. insanlığını, haysıyetini azıcık korumayı başaran kişileri göremez oldum. herkes tuhaf bir hal almış. ne kendimize ne başkalarına değer veriyoruz. sevişmelerimiz iyice tatsızlaştı. çünkü sevmediğimiz adamla, yabancılarla sevişiyoruz. bakmayın öyle bir hafta, iki hafta konuştuğun adamı da sevmezsin. bu kadar kısa değil. önümüze ilk çıkana atlayalım öyle mi? kriterlerinize bir bakın, şu boyda olsun, bu kiloda olsun, saçı şu renk olsun, kıllı olsun, kılsız olsun, kaslı olsun, sağlam tipler etiketini de yapıştırırsınız. siz sağlam tipler etiketiyle baktıkça bu işlere sağlam bir karakterden de yoksun kalırsınız. yakışıklı insan her zaman insan olmayabiliyor. sağlam ilişkilerden, sağlam insanlardan uzak kalmaya mahkûmsunuz her zaman. uydurmuşsunuz bir kriter gidiyor. zaten eşcinsel ilişki yasak toplumda, sırf bu yüzden hornet gibi uygulamalara bağımlı gibiyiz. ama yok bu yöntem insanı değil. bu yöntem gayleri kategorize edilmiş seks ilişkilerine hapsediyor. o yüzden eşcinsel ilişkiler hep şekilciliğe dayalı. belki de özgür olamayışımızın bir sonucudur bu. taş gibi erkek peşinde koşuştururken insanın özünde nelerden hoşlandığını da unutmuş gibisiniz. sevgiden, şefkatten ve merhametten yoksun kaldıkça somut anlamda taşa dönmüş, ruhsuzlaşmışsınız. keşke bizim dünyamız böyle olmasaydı. düzgün tip, düzgün vücut eşcinsellerin birbirlerini tanımadan seks yapması için bir bahane olmuş. birbirini tanımadan seks yapan iki insan ne kadar zevk alabilir. boşalırsın ve soğursun. oturup hiçbir şey paylaşamadığın, ruhuyla sana bir şeyler katamayan biriyle seks dışında ne yaşayabilirsin? seks mi sadece bizim ihtiyacımız olan. hepimiz boşalırken içimizi de ruhumuzu da boşaltmışız. seks yanımızı doyururken duygusal yanımızı boşlamışız. şimdi mutsuzuz. bir deliğe girip çıkmayı bahtiyarlık sanıyoruz. ama bize kattığı hiçbir şey yok bunun. her şey alışılmış artık.
  • /
  • 3