transseksüel eşcinsel

hem cinsiyet kimliği biyolojik cinsiyetinden farklı hem de cinsel yönelimi hemcinsine olan kişi. sayıları muhtemelen bayağı az olsa da, insan cinselliğinin başdöndürücü varyasyonlarından biri olarak olabiliyor. ben böyle biriyle tanışmıştım, biraz tesadüfi de olsa, şurada anlattım: (bkz:#256677)
arkadaşa katılıyorum kişinin kendisini sevmesi önemli. sen kendini sevmelisin ki başkaları seni olduğun gibi kabul etsin. samsunda trans bir arkadaşım var bunu çok güzel başarıyor. her aşamada hayat enerjisini kaybetmedi. mutlu oldu ve etrafındakileri mutlu etti.
shameless 'te bir tane bulunan eşcinseldir*. kendisi trans erkek olup geydir.
şimdi bir erkek var. bu erkek ameliyatla kız oluyor. sonra yine kızla sevişiyor. e bu durumda pek de eşcinsel olmuyor. aslında heteroymuş ama bi çılgınlık yapıp pipisini kestirmiş. kesildikten sonraki görüntüsüyle eşcinsel durumuna düşmüş. bence tersine evrilmiş bu arkadaşlar ya da salaklarmış durup dururken kendi bedeniyle niye oynasın ki macera mı aramış yani? yan bunu kızlar için de düşünebiliriz. amliyatla erkek olup erkekle sevişince aslında heteroymuş da erkekler sonradan daha mı cazip gelmiş yani kafam karıştı lan.
#343606

bir erkek yok. genitaline ve kromozomuna bakılarak erkek atanan bir kadın var. ameliyatla ve hormonlarla bedenini cinsiyetine uyumluyor. sonra kadınla sevişiyor. aslında hetero falan değil.

çok az insan cinsiyet kimliği ve cinsel yönelimin farklı şeyler olduğunun bilinciyle büyütülüyor ama boğazına kadar heteroseksizme batmış halde yaşayan biz eşcinsellerin bile böyle yorumlar yapması beni bazen hayrete düşürüyor. erkeklerden hoşlanan erkeklere homofobik toplumun bir tür 'kadınsılık' yüklemesiyle yukarıdaki entry aynı ön kabullerin sonucu bence. ne heteroseksüellik ne de doğumda atanan ikili cinsiyetler insanlığın tek gerçeği değil. tıpkı kağıt üstünde doğru kabul edildikten sonra tellerle, mayınlarla bir 'fiziksel gerçekliğe' dönüştürülen ülke sınırları gibi birer inşa ikisi de.