türkiye'de gay ateist ve solcu olmak

2 kere öldürülme sebebidir. yanlış anlaşılmasın biri eşcinsellik için.
gayım, sanırım deist oldum? solcu muyum? ne kadar da ötekiyim ben bu boktan ülkde.
gay, ateist, feminist, vejetaryen, teröroroor, antimilitarist kimliklerim ile geride bıraktığım low profildir. gucu yeten gelsin vs atalım.
gün itibariyle gücü elinde bulunduranların eteklerinin altında değilseniz ve hakimiyetlerini tanımıyorsanız, ateist solcu bir gay olmasanız da iliklerinize kadar hissedeceğiniz durumdur. keşke birçok tarihi kırılma anında bu coğrafyada yaşayan insanlar olarak daha akıllı davranabilseydik. 2010 referandumunun yapıldığı zaman neden evet denmemeli diye koşuşturan insanların meramı anlayabilseydik ya da gezi protestoları sonrasında dozajı feci bir şekilde artırılan ötekileştirilmeye dur diyebilseydik.. şimdi her birimiz böylesine onlarca farklı öteki yaftasını birey olarak omuzlamak zorunda kalmazdık.

ama benim favorim her şeye rağmen;

(bkz:afedersiniz ermeni)
sadece ben tek böyletim saniyordum. iyi ki varmış böyleleri ya
sünni homoseksüel sağcı ve dinci biri olarak ben de acı çekiyorum
gay , müslüman ve sağcı olsa daha zıt bir kavram olurdu sanki. bu başlık gayet insanların normal gördüğü bir durum. ha ama ne zaman müslüman olsanız ve dini konularda gerçekten ilim sahibi olsanız insanların tepkisi "yaaa inanamıyorum, senin dininde gaylik yok ki , senin öldürülmen gerekmiyor mu" gibi saçma sapan, gereksiz tepkiler veriyorlar. sırf bu yüzden üniversitemi değiştirmiştim. ha bi de orada hiç gay yoktu aynı köy gibiydi.
  • /
  • 2