türkiye'de gay ateist ve solcu olmak

bunlardan sadece bir tanesi bile 2012 türkiyesinde hayatınızı yeterince zorlaştırırken (hatta bazen hayatınızı sonlandırırken), üçünün yükünü birden omuzlarında taşımaya çalışmaktır. sahip olduğun tüm özelliklerle negatif ayrımcılığa maruz kalırsın. bir çok ortamda fikrini söyleyemezsin. toplum senden ikiyüzlü olmanı, bunu yapamayacaksan hiç olmazsa sessiz kalıp görünmez olmanı ister. herhangi bir nedenle karakola düşsen ve bu üç özelliğinden sadece biri bile bilinse, bu faili meçhul istatistiklerinde bir rakam olman için yeterli bir sebeptir.
yüzde 100ünün heteroseksüel ve müslüman olduğuna inan(dır)ılan bir ülkede çıkıntılık yapmaktır. solcu olmak da cabası.

(bkz: yüzde 99 u heteroseksüel olan ülke)
"afedersiniz ne ermeniliğimiz, ne rumluğumuz kaldı."

(bkz: recep tayip erdoğan)
yaw bir zaman önce de aziz nesin türkiyenin yüzde altmışı gizli eşcinseldir demişti. olacak iş mi? kim inanır böyle safsatalara! elhamdülülllah nur topu gibi müslümanlığın kalesi bir ülkede yaşıyoruz! aman canım gül gibi geçinip duruyoruz! düşünmemek gerek bunları! neme lazım!
azınlık olmak zor he yerde ve her şekilde. yükselen değer malum, mutaasıp sağcı olacaksın illa ki. badem bıyık, selamın aleyküm diyeceksin. iyi günler de kimse bakmaz bile suratına. ya allah diyeceksin, her yerde abdest nerede diye sormalısın. işi gücü bırakıp namaz kaçacak diye reklam yapmalısın. oruç tutmasan da oruçmuş gibi davranacaksın. bir de yetmez 1000 kere hacca gideceksin. kurbanda tosun kesmelisin illa ki, tabi ki etin hemen hemen hepsini derin dondurucuya atacaksın, o kadar da enayi olmak ta iyi değil. eeee ateist sen shiki tuttun tabii hemde en büyüğünden. bununla ilgili olarak solcu diye tabir edilen varyasyonlardan biriyle ilgiliysen yine tuttun shiki. zaten toplum sahte heteroseksüel sisteme dayalı. sözde tek eşli ve aile ile işleyen sistem. herkes birbirini aldatır, sonsuz yalan deryasında fink atarlar, ama önemli değil. aile kavramına ve pompayı, insanlar mutsuz olsada dert değil. yani her durumda siki tuttuk, birde buna alevi olmayı ekleyelim * eh artık tutulan shiklerle burdan istanbula köprü olur.
türkiyede gay, müslüman ve sağcı olmakla aynı boktur. kimse kendini özel hissetmesin.
insanlardan sadece bir insan olmaktir...
asil bir de ecnebi kokenli isen...varlik vergisi gecmis, mubadele, ayrimcilik hersye ama hersey bir de gay olmak hatta transexuel olmak. bizler daha boyle el yuz got sperm attirma anilariyla daha cok otekilestiriliz! asil mesele insan olabilmekte: dillerin, renklerin, cinsiyetlerin, onelimlerin, fikirlerin,inanclarin ve her turlu ayrimciligin olmadigi halde konusabilmekte, yazabilmekte veya dusunebilmekte.
kimse birbirini kandırmasın,türkiye de gay ateist ve solcu olanda, türkiye de gay muhafakazar ve sağcı olanda,ya da her ne bok olsanda, en kısası kimsenin kimseye tahamüllü yok bu dünyada.insan olalım yeter, klişe oldu ama bu böyle.
cehaleti gözler önüne seren başlıktır. paran vardır ya da yoktur. her şey orda başlar orda biter, gerisi hayli teferruattır.
türkiye'de gay, ateist ve solcu olmakla gay, müslüman ve sağcı olmak arasında dağlar kadar fark vardır. anlayamıyorum insanlar sanki uzayda yaşıyor. solcularin, ateistlerin türkiye'de başlarına neler geldiği biliniyor. bu ülkede en az zararı sağcılar görmüştür. kimse bunu inkar edemez. türkiye'de gay olmak zaten başlı başına bir dert iken, üstüne bu iki özelliğin eklenmesi, sobaya odun atmaktır.

(not 1: gay olmak,sırasıyla solculugu ve ateistliği beraberinde getirir. benim aklım almıyor insan hem gay hem de müslüman veya dindar nasıl olabilir. inandığınız her din sizi cehennemde yakacağını söylüyor. tanrıyla inanıyorsan ve seni böyle yarattıysa cehennemde yakacağını nasıl inanabilirsin. birazcık düşünmek gerekli.)

(not 2: işte bu benim (bkz: türkiye de gay ateist ve solcu olmak)
türkiye de gay, müslüman ve sağcı olanların sanki bu ülkede çok iyi yaşadığı imajını veren saçma sapan bulduğum bir başlık.yahu kimi yerde sağcılar kimi yerde solcular dışlanır.ateistliğe gelince kim karışıyor dininize ? eğer bu ülkede yaşamayı çok zor kılan bir şey varsa oda gay olmaktır.bi taraf seçip kendinizi özel hissetmeyin.herşey açık ve net ortada .
anlaşılacağı üzere zordur tabi. ama üçüne de sahip olmadığım için bilemeyeceğim. gerçi bu ülkede müslümana da sorsan "hala" ezildiğini söyler. alevisi söyler, türkçüsü söyler, kürtçüsü söyler. bu ülkede herkes ezilmiş. ezen kim bilen yok.
iç savaş öncesi amerika'da - hoş sonra da bir şey değişmedi ya!- zenci olmak, nazi almayasında yahudi olmak, kudüs'te müslüman olmak neyse odur! egemen olanlardan biri değilsen ya yoksundur ya da yok edilirsin.
iktidar sizi nerenizden vuruyorsa kimliğiniz odur aforizmasına göre kimlik bunalımı yaşamaktadır.
bu sıfatlar silsilesine bir de alevi olmayı ekleyiverin hele!
alın size, yobazlara göre doğrudan cehennemlik bir kişi!
ama emin olun, cennet ile cehennemi ayıran tanrı'nın, hiç tahmin edemeyeceğimiz yücelikte adil bir hesabı vardır.
sırf kendine hamd etmiyor diye cezalandırmak yerine, hak yemeyenin hakkını gönülden verecek kadar ulu ve lütufkardır!
belki de bir gün türkiye'nin franz kafka'sının oluşumuna sebep olacak durumdur. kişi için iyi/güzel sonuçları eser miktardadır.
iki veya üç faktör daha eklenince maalesef daha kolay zarar gören bireylerdir; alevi olmak *ve/veya kürt olmak + kadın olmak
  • /
  • 2