türkiye'de geylerin tiksinti uyandırması

bu mantığın altında, duvar gibi önyargı var. çok beğenilen osmanlı toplumunda bile, var olan bir alışkanlıktan bahsediyoruz. divan edebiyatı, erkeğin erkeğe yazdığı şiirlerle doludur.. ama şimdi bunları söylediğinde, ceddime sövdün oluyor.. eskiden de, şimdiden de toplumun içinde yaşayan bireylerden bahsediyoruz. en azından, özel hayata saygı duysalar bile, o düz mantık için büyük bir ilerleme denebilir. o bile, yüz yıl geçse olabilecek bir konu..
einstein demiştir ki "insanlardaki önyargıları kırmak, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur"

ön yargının sebebi de bilgisizlik olduğundan dolayı, toplum bilgilendirilmedikçe bu "tiksinme" durumu devam edecektir zaten.
erkekliğin fazlasıyla yüceltildiği, neredeyse tanrının yansıması gibi kabul edilen bir toplumda erkekliğe sürülen leke olarak kabul edildiği için var olduğunu düşündüğüm durum. aslında eşcinsellerin tümü tepki görmüyor. lezbiyenler bırakın tepkiyi ilgi bile görüyor ve "erkek"lerin fantezilerini süslüyor. eğer bir kadın ameliyatla erkek olmuşsa bunu hem basın hem devlet hem de toplumun bütün katmanları anlayışla karşıladığı gibi neredeyse alkışlıyor. ama durum tam tersi olduğunda büyük bir linç başlıyor. erkekliği yücelten kadın eşcinseller başımızın tacı ama erkeklikten vazgeçenler tu kaka! aşağıdaki haberde cinsiyet değiştiren öğretmen milli eğitim bakanlığındaki işine sorunsuz devam etmiş. ne güzel! ama bu bir erkek olsaydı o okulun önünden bile geçemezdi.
http://yasam.bugun.com.tr/kadin-ogretmen-erkek-oldu-65862-haberi.aspx
hiçbir argümana dayandırılmadan ortaya atılan pek kışkırtıcı bir mütemadiyen bakiyorum tezi daha. gayler tiksinç olarak mı görülüyor, gaylerin yaptıkları diğer gaylere mi tiksinç geliyor belli değil. söze toplum diye başlamamız uygun görülmüyor ama türkiye'de diye başlamakta sorun yok.
genellemeler her zaman yanlıştır. * aslında gayler tiksinti uyandırmaz. gaylerden tiksinen korkunç homofobiklerdir bu cinsler.
böyle bir başlık açan birilerinin olması bile bu tip bir azınlık olduğunun kanıtı.tam bir ironi..