tüyap kitap fuarı

bahsedilen ve dert yanılen yer muhtemelen istanbul tüyap kitap fuarıdır zira bursa'da gerçekleşen gayet keyifli konumda ve kolay ulaşılabilir yapıdadır..

bugün başlayıp iki hafta sürecek fuar
neden beylikdüzü'nde yapıldığını anlayamadığım fuar. edirne'den, yunanistan'dan avusturya-macaristan imparatorluğu'ndan da mı katılım olsun istiyorlar acaba, zira avrupa birliği ülkelerine bile daha yakın orası. dünyanın yuvarlak olduğunu göz önüne alırsak, japonya bile daha yakın.

kadıköy'den gidecek olanları şu başlığa davet ediyorum;
(bkz:metrobüsteyken birden varoluş krizine girmek ve her şeyin anlamsızlaşması)
her senenin o zamanı tüyap metrobüs durağı sıra adabını bozan şehrin doğusundan doğusundan gelen ve biz banliyölüleri sinir eden bir kitlesi olan fuar. yeni kitaplar keşfetmek için iyi bir yer olabileceği düşünülse de stantlarda en önlerde hep en rezil kitaplar bulunur içerisi ilkokul hatta anasınıfı sübyanları ile doludur favori yayınevim olan ayrıntının ucuzlatılmış kitapları ve sahaf bölümü olmasa zor giderim galiba. gökkuşağı yüzüğünüzü görüp ekstra indirim yapan görevlileri olan ismini vermeyeceğim yayınevi olmasa biraz daha gömecektim de geçen seneki rüşvet bu sene de ağzımı kapalı tutmama yetiyor. keşke vampir günlüğü okuyunca kitap okuyom ben o yeee insanları doluşmasa da orada yatıp kalksam.
her sene cüzdanıma incir ağacı diken fuar.
geçen sene ankara'daki fuara istediğim 4-5 kitabı almak için gitmişken, yaklaşık 550-600tl'lik harcama sonunda, parmaklarıma sığmayan kitap dolu torbalar ile kendimi zor dışarı atmıştım.

dışarı çıkarken bile hala "aaa bak metro 2033'ün romanları da indirime girmiş" dememle birlikte yanımdaki arkadaşım edgar allen poe'nun tuğla gibi olan kitabıyla bir tane patlatmıştı bana.

yeminliyim, bu sene gitmeyeceğim.
hem param yok, hem de okunacak kitaplar bitmedi daha :(