asinayim firara

Durum: 24 - 0 - 0 - 0 - 08.07.2014 03:59

Puan: 256 - Sözlük Kezbanı

5 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 2

türk kızlarının yatakta en çok söylediği sözler

grace slick

sesine ölünesi kadın. sözlüğün zevkine sıçayım .

teizm

2. monoteizm: yunanca’da tek manasına gelen mono ve theoi yani tanrı anlamına gelen kelimelerin birleşimi ile oluşan monoteizm, dilimizde tektanrıcılık olarak adlandırılmaktadır. söz konusu inanca göre var olan her şeyin tek bir yaratıcısı vardır. geçmişten günümüze varlığını koruyan birçok din bu inanç sistemine girmektedir.
bu şekilde her açıdan bir yaratıcı olduğunu kabul eden teizm, tanrıyı bazı özellikleri ile açıklamaktadır. teistler birçok açıdan tanrı ile ilgili kuramlar belirlemişlerdir. bunlardan birincisi tanrının yaratıcı olmasıdır. söz konusu kuram teizm’in ilk kuramı ve temel kuramı olarak açıklanmaktadır. ikinci kuram ise, yaratıcının kusursuz olmasıdır. teistlere göre tanrı her açıdan mutlak bir mükemmellik ile donanmıştır. bu kuram ile ilintili olarak üçüncü kural ise yaratıcının her şeyi bilmesidir. bilginin kaynağı olarak teistler tanrıyı göstermektedir. yine bu kuram ile ilintili olarak dördüncü kuram ise tanrının evren gibi sonsuz, bir güce sahip olmasıdır. beşinci kuram ise yaratıcının kendi kendine yeterli olmasıdır. bunun yanı sıra tesitler’e göre tanrı, duygulardan bağımsız ve tarifsiz olmasıdır. son kuram ise yaratıcının mekân ve zaman kavramlarından bağımsız olmasıdır.

teizm’in yanı sıra tanrının varlığını kabul eden başka inanç sistemleri de bulunmaktadır. ancak söz konusu inanç sistemleri ile teizm’in arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. panteizm, deizm ve pan-enteizm olarak adlandırılan bu inanç sistemlerinde “din” kavramından ötürü bir farklılık söz konusudur. teizm, bir tanrıyı ve bu tanrı tarafından insanlığa indirilen dinlerin varlığını kabul ederken panteizm, deizm ve pan-enteizm gibi inançlar ise dinleri ve dolayısıyla da peygamberleri kabul etmemektedirler.

teizm

politeizm: çoktanrıcılık anlamına gelen politeizm, yunanca’da çok anlamına gelen poly ve yine yunanca’da tanrı manasına gelen theoi kelimelerinin bir araya gelmesi ile oluşmuştur. politeizm’de tanrılar çeşitli özelliklere göre ayrılmaktadır ve hepsi bir kavramın simgesi olarak var olmaktadır. çoktanrıcılık inancı daha çok eski toplumlarda görülmektedir. giderek bir figür halini alan tanrılar bu inanca göre doğaüstü yetenekleri ile donanmışlardır.

teizm

teizim; dilimizde tanrıcılık anlamına gelmektedir. teizm’in alt yapısında tanrının varlığına inanma fikri yatmaktadır. bu inancın akabinde var olan tanrının insanlar için bir din gönderdiği ilkesi mevcuttur. teizm, var olan her şeyin tanrı tarafından yaratıldığını söylemektedir. teizm’i savunan kişilere ise teist denmektedir. bir felsefi görüş olarak varlığını sürdüren teizm’de tanrının insanlara çeşitli dinler ve nebîler/peygamberler gönderdiği fikri mevcuttur. tanrı tarafından indirilen dinler ve gönderilen peygamberler, teizm’de belirli bir şekilde kabul görülen ve isimle ya da inanç ile adlandırılmamıştır. yani teizm, herhangi bir din ya da peygamber belirlememiştir.

deist

tanrının varlığını savunan fakat dinlerin varoluşunu kabullenemeyen bir inanıştır . kimi deistleri tanrı alıkoymuştur kimi deistleri tanrı vicdanları ile yönetmektedir . sanıldığının aksine ''ateizm'' deizme giden duraktır.

suriyeli dilenciler

şirinevler meydanda çokça karşılaştığım şahıslar . genelde bitlidirler .

hayat arkadaşına hitap

avare , maalll , hay sıçım aaağzına . allah belanı versin , ökküüüz ,

ayı sözlük yazarlarının ilk aşkları

13 yaşımda iken komşumun oğluyla bir münasebetim olmuştu . fakat aşk diyemem bambaşkaydı . allah belanı versin mühittin

öküz gibi makarna yemek

acıktığını fark edersin , annen bu gün uğraşmak istememiştir . sevgili anneciğin peynirli makarna yapmıştır ve hayvanlar gibi kaseye doldurmuş pc'nin başına geçmişsindir , hızlı hızlı ve böğüre böğüre yiyorsundur ve bir anda boğazında kalır can çekişirsin , o makarnalar duvara yapışır bir kısmı burnunda fırlamıştır. acıklı sonu vardır

erilli karpuz

ayı sözlük chat

sevgili kazığı

yemekten sapıkça haz aldığım kazıktır. uslanmam , uslanamam .

serenay aktaş

2001 yılında 4 kişi tarafından zorla tecavüze uğrayan biseksüel hentbolcu hatun . hür lgbtt aktivisti .

camfrog

lgbtt kanallarına pro code edinip girebildiğin yer . iğğreeennççç elin gavurunun genel lobysinde lgbtt kanalı olsun çüklerini açsın , bizim milletimizde daşşak muhabbeti yapsın . zik görmekten bıktığım 4 yıldır bağımlısı olduğum görüntülü chat programı .

bileklik

ayı sözlük

demet yanardağ c.c razı olsun. okuyorsa anneme buradan sevgiler ..

turkcell

sıkıldığım operatör . varmı tavsiye edeceğiiz operatür ?

lezbiyen filmi izleyen homofobik insan

allah belasını versindir . dinimiz amin

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

özlem tekin aşinayım firara
  • /
  • 2
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 24

deist

tanrının varlığını savunan fakat dinlerin varoluşunu kabullenemeyen bir inanıştır . kimi deistleri tanrı alıkoymuştur kimi deistleri tanrı vicdanları ile yönetmektedir . sanıldığının aksine ''ateizm'' deizme giden duraktır.

dark bear

ayyyy kendisine hayran kaldığım kişisi . kendisi adminlerdenmiş. o zaman vermezsek olmaz

grace slick

sesine ölünesi kadın. sözlüğün zevkine sıçayım .

dark bear

ayyyy kendisine hayran kaldığım kişisi . kendisi adminlerdenmiş. o zaman vermezsek olmaz

hayat arkadaşına hitap

avare , maalll , hay sıçım aaağzına . allah belanı versin , ökküüüz ,
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.