vurdurmak

anal sekste pasif olmak anlamına gelse de erkek muhabbetlerinde '' ibne, top '' lakaplarını rahatça kullanabilmek üzere zikredilen edilgen fiil. zaten toplum olarak eşcinselliğe bakış açısı da erkekler açısından bu; popoyu kullanıma açmak. elbette anal seks yapmanın eşcinseller için sorgulanacak bir tarafı yok ama nedense kıçı kaşınanlara pek dert oluyor.

*
aküsü bitmiş arabayı elektriksiz olarak boşda iken hızlandırıp sonrasında vitese alıp kontağı çalıştırmak .
(bkz: gençler bir vurdurun bakalım )
fiil. cinsel ilişkide kendisini pasif olarak kullandırmak, kendisini düzüdrmek. bu da örnek: bu da mı yetmedi? öyleyse git faslılara vurdur (zazie metroda, raymond queneau).
son derece aşağılayıcı bir anlamı var, kullanan kişileri hoş karşılamıyorum.

lise ikideyken eşcinsel olduğumu farkeden bir "o zamana kadar yakın saydığım" bir arkadaşım bana, bir başka yakın arkadaşımın yanında "kimlere vurduruyorsun söyle bakalım" demişti. ilk defa o zaman duymuştum bu lafı. hemen anlamıştım ne anlama geldiğini, paniklemiştim. anlamındaki aşağılayıcılığı hissetmiştim. anlamamazlığa vermiştim savunma mekanizması olarak, o da çok uzatmamıştı. daha sonra o "arkadaşım" ile olabildiğince görüşmemeye çalıştım. bende böyle kötü bir anısı var bu lafın.