white wine

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldin.

(bkz: askk)
hayırlı, uğurlu ve kutlu olsun dileklerimizle...hoşgeldiniz!
hoşgelmiş ve bir sürü entry beğenerek de işe koyulmuş sağolsun *
eşcinsellere karşı oldukça nefret dolu entryler giriyor son zamanlarda. heterolar bizi böyle kabul etmezler, ahlaksızsınız, pisliksiniz, çok sikişiyorsunuz vs gibi. belki zamanla düzelir. bir şeyler söylemek için henüz çok erken.
yazdıklarını severek takip ettiğim ve eleştirilerinde haklı olduğunu düşündüğüm yazar.
adam sahte mahte değil. çok gerçek. sözlük sayesinde tanıştık ve şanslı hissediyorum. ülkenin iki ayrı ucundayız ama gönüller bir olsun. 2 gündür tanıyorum belki ama hayatımda bu kadar içten ve açık az insan tanıdım. sesine de yüzüne de kalbine de kefilim. özellikle cinsellik konusunda çok çok farklı düşünüyoruz. başka konularda da öyle. bir sürü yorumuna habire eksiyi basıyorum ona da söyledim. ama insani konularda çok ortak düştük. değişik bir adam. ona sormadan yazıyorum ama fake make kuşkularını okuyunca dayanamadım. onunla birgün yaylasına, kamyon arkasında bulutları, ağaçları, kuşları izleyerek yolculuk yapmak dileğiyle. hayatta her şey istediği gibi olsun umarım. ve sakın sözlüğü terk etme seks vs çok yazılıyor diye.
sevdim, beğendim, düşüncelerinin çoğuna katılmasam da okuyorum ve sohbet bile ediyorum...
bir çok düşüncesine katılmamakla beraber yazması gereken yazardır.farklılıklar bize renk katar.eleştirmeli,yazmalı,eksilemeli artılamalı ama burda kalmalı.kendisini eksilediğim olmuştur eminim o da beni eksilemiştir sorun yok.
ahlak ve etik görüşlerimiz çatışsada kendisini severek takip ediyorum.
yazdığım cinsel içerikli girileri beğenmemiş galiba. homoseksüellerin çok abaza olduğunu düşünüyor, ama bundan eminim ki heteroseksüeller de en az homoseksüeller kadar abaza. sadece toplumdan dışlanma korkusu nedeni ile dile getiremiyorlar. biz zaten toplumdan dışlandığımız için rahatça düşüncelerimizi dile getirebiliyoruz. ben yazılarımı yazdığım zaman sadece içimden gelenleri yazıyorum. ki bunu da normalde hiç yapmam; içimden gelen şeyleri dışa yansıtmaktan hiç hoşlanmam. hatta bu nedenle çizimlerim, müzik yeteneğim falan gelişebileceği halde çok fazla gelişmemiştir. ilk kez bu siteye bu kadar uzun bir şey yazdım ve hatta yazı bitince de şaşırdım, "ben ne yapmışım lan böyle" diye. daha sonra içimden gelenleri dışarıya rahatça vurabildiğim için kendimde bir rahatlama oluştu. ama gel gör ki bazı yazarlar bunu abazalık olarak algılamış. evet utanmıyorum, abazayım, çevredeki insanlar rahat rahat ilişki içine girebilirken ben giremiyorum. canlılar, doğal ihtiyaçlarını gideremiyorsa, bir stres oluşur bu canlılarda. bu stresi de başka şekillerde dışa vurmalıdırlar, yoksa sonuç intihardır. yazdığım tek bir tümceyi bile bir iki kişi okumuşsa ve içimdekileri rahatça dökebildiğimi hissetmişsem gerisi umrumda değil zaten. beğenenler ya da beğenmeyenler sağ ol diyemiycem. beğenenler sağ olsun, beğenmeyenler de def olup gitsin. *
lütfen bizi savunma, biz kendimizi savunuruz. insanları hayattan soğutuyorsun, biz çamura batmış pislik içinde yüzen küfürbaz geyleriz. hetero falan ayartıyoruz, hepimiz gençler için müslümanlar için kötü örnekleriz. hatta biz seks falan bile yapıyoruz hemcinslerimizle. sana bir şey olmasın yeter ki. izole et kendini, gey olduğunu kimseye söyleme.
hmmmmmm sen gel lgbti bireyi olarak ayı sözlükte yazar ol, sonra fobik damgası ye:) genel de işte olabiliyor ama sözlük bir kurum olmadığı için, kurumsal bir homofibik damgası olması da imkansız lo white wine kardeş. velev ki bazı düşüncelerin bazılarılarına göre homofobik olsun mesela kendimi sosyalist hisseden biri olarak bazıların görüşleri de bana faşik geloor, ama olabiliyor işte yaw. salla gitsin;) gezi sürecinde milyon farklı fikirlerle beraber mücadele etmedik mi, halen vay anasını diyorum normalde yüzlerimize bakmadığımız adamlarla dostluk kurdum diyorum. ama şu an bakmıyorum o ayrı mesele. demek farklılıklarla bir arada yaşanıyormuş. ooooo her şeyi kafaya taksak hayat çekilmez olmaz mı. relaks, rahat ol. yazarlığa devam. birileri şah damarlarımıza basmalı ki karşı görüşlerimizi belirtelim. ama burası da inci sözlük değilki, lgbti bireylerine saldırmadan, biraz daha ölçülü yazabilirsin mesela. sonuçta toplum lgbti bireylerini ötekileştirip bol bol eziyor, lgbti bireylerinin tepkiselliği büyük yani, bir lgbti bireyi başka lgbti bireyi tarafından topa tutuluyor, öyle olmuyor işte. sen yine yaz ama işte bazen yazarken kişilik olarak rencide etmeden, daha politik dille felan işte. basalım şah damarlarımıza, daha ölçülü okuyucu kafasına göre tez, sentez anti-tez kurar anacım.
severek okuduğum yazar. kesinlikle kötü niyetli bir insan olduğunu düşünmüyorum. o onun düşüncesidir. size uymak zorunda değil. abartıyor olabilir. ama unutmayın bu sözlükte cartman diye bir yazar vardı. o zaman siz de cartman'a karşı homofobiktiniz. ona gösterdiğiniz tepkiyle şu an white wine'ın gösterdiği tepki arasında bir fark yok bence. ortada bir problem varsa bunu o problemle alakalı insanın hevesini kırarak çözmeye çalışmanız doğru değil.
bir vayt vayn olmadan olmaz! türkçesi, iltifatları, duruşu ile sözlükte hep kalmalı.
gökkuşağının 95 rengi varmış* sen de biz de farklı farklı renkleriz.
şu anda, yazdığı bir tane entry var ve onu sürekli her yere yapıştırıp duruyor. *
ilk geldiğinde sözlüğe farklı bir bakış açısı getiren* delikanlı bir yazarken zaman geçtikçe etrafa nefret kusmaya başlayan yazar. eski haline dönmesini diliyorum.
not: gofrettin bile illallah etti, düşünün artık.
sazanları itinayla avlayan yazarımızdır. sözlüğün yeni nefret objesi haline getirilmiştir. adam cinsellikte tutucu sadece. iyi yanı ise bunu dürüstçe ifade etmesi. bunca yıldır lgbti çevrede sosyalleşiyorum. en queer( kuir) geçinen, en rahat vs. görünen tiplerin bile aslında komşu teyze modunda muhafazakar kafaya sahip olduklarını bilen biri olarak onun tutuculuğu bana daha tutarlı geliyor. ona saldıranların da eminim kendi beğenmedikleri, hissetmedikleri bir cinsel eylem, fetiş, seks tarzı şu bu konusunda en yakın arkadaşlarına bile sapkınmış gibi davrandıklarına, aşağıladıklarına eminim.

'' sözlüğe ana-babalar girer, ergen geyler etkilenir '' vb. kaygılarını fazla endişeli buluyorum. karşıt görüştekilerin '' homofobi yapıyor, geyleri küçük düşürüyor, geyler kendini kötü görecek '' gibisinden endişeleri de komik. sözlük yahu alt tarafı. cinsel politika paneli, ailelere danışmanlık semineri, ergen geylere terapi grubu değil. abartmayın. lgbti lerin tek tip olmadığını, stereotip eşcinsel imajının kötülüğünü bilmemneyi vurguluyoruz habire. sözlüğü okuyanlar görecektir işte homojen bir insan modeli sanılan lgbti lerin nasıl farklı siyasi görüşlerde, muhafazakarlıkta veya esneklikte olduklarını, birbirleriyle bile zıt yapılarda olduklarını. daha ne işte.
  • /
  • 4