19 mayıs atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı

atatürk ün samsuna çıkarak kurtuluş savaşının başlangıcının yapıldığı, devamında bu günün gençlere armağan edilişi ve aynı zamanda atatürk ün doğum günü olduğu için atatürk ü andığımız ulusal bayramımızdır.

ulu önder mustafa kemal atatürk ü saygıyla anıyoruz, tüm sözlük kullanıcılarının atatürk ü anma, gençlik ve spor bayramı kutlu olsun...


(bkz: 19 mayıs)
(bkz: 19 mayıs gösterilerinin yasaklanması)
(bkz: 19 mayıs kutlamaları)
(bkz: viva 19 mayıs uluslararası gençlik şöleni)
(bkz: yer gök 19 mayıs)
artık stadlarda kutlamayacağımız ulusal bayramımız. zordu, okullar aksıyordu, çocuklar için işkence gibiydi tamam ama bir kültürdü bu ve sadece biraz daha düzgün bir planlama yapılsaydı da yine stadlarda yapılsaydı, öğrenciler o coşkuyu yaşasalardı dediğim ulusal bayramdır. ne olursa olsun bu özel günde ulu önderi saygıyla andık, kutlu olsun bayramımız.
beyaz, içini gösteren tayt giyip çimlerin üzerinde bireysel olarak anlamsız ama yukarıdan bakınca anlamlı hareketleri yaptığım bayramdı. *
sanırım "birlik olursanız güzel şeyler başarabilirsiniz, her ne kadar yaptıklarınız size anlamsız gelse de, her ne kadar dış görünüşünüz saçma sapan gibi gelse de" fikrini aşılamaya çalışmışlardı ama şu anki duruma bakarsak pek çok kişi algılayamamış onu.
o dönemin gençleri kurtuluş mücadelesinin farkındaydılar, günümüz gençleri bunun farkındalığından uzaklaşmaya başladı, yapılan siyasi çalışmalarla atamızdan uzaklaştırılmaya yönlendirildiğimiz gibi.
bugün ondokuz mayıs
mayısın ondokuzu
sen ey türk istiklalinin koruyucusu
sen ey ülkemizin geleceği
ulusumuzun gözbebeği
sen ey demir parmaklıklarında barfiks yapan
ranzalarda perende atan
sportmen ve kahraman türk gençliği
önünde bütün kilitbahirler açık
ama her zaman samsun'a çıkılmaz ya
bu sabah da avluda volta atmaya çık

(bkz: can yücel)
zorla gençlere, stadta şarlatanlık yaptırılan gündür bence, o gençlere anket yapılsa burda olmak istermisiniz diye, hele ki o kılıkların içinde, %90 hayır cevabını verilir, hata yapanların psikopat beden eğitimi hocalarından dayak yediği, güneşin altında başına sıcak geçen sözde "bayram"dır, bunun yerine gençlerin hoşuna gidecek, açık hava etkinlikleri, sinemada %50 indirim vs gibi etkinlikler düzenlense o günde, gençlerde genç olduğunu anlasa, köle değil.
başbakanın nasıl bir rahatsızlık geçirerek anıtkabire gitmeyeceği merak edilen bayram.
büyük götlerin bu sefer her hangi bir bahane aramasına gerek kalmadı, soma sayesinde doğal olarak iptal edildi tüm törenler
götünüzden işersiniz inş
bugün cb'nın atatürk'ü anmamak için nasıl bir sıkıntı yaşayacağını merak ettiğim bayram günü. atamızı saygıyla ve sevgiyle anıyorum.
19 mayıs 1919.
bir milletin kaderindeki dönüm noktalarından bir diğeri.
ziyan edilmiş bir dönüm noktası, ama, hala örnek olabilecek bir içeriğe ve öneme sahip!
sağcısıyla, solcusuyla ve tüm halklarıyla hepimizin örnek direnişinin ilk adımlarından.
sahip çıkmalı ve siyasal saçmalıklardan sıyrılarak, anti-emperyalist geçmişimizin hakkı verilmeli!!
beylikdüzü'nde saat 19:00 da büyük yürüyüş var. sonrasında da şevval sam konseriyle program devam edecek. kutlu olsundur. bedava otobüsle, makarnaya, 100tl'ye değil, ölümünden 78 yıl sonra, sevgiyle, koşa koşa gidilendir dünya lideri!
ankara valiliği izin vermediği halde kılıçdaroğlu ve ankaralı kalabalık bir topluluk anıtkabir'e olan yürüyüşü sorunsuz tamamlamış. polis müdahalesi ve canlı bomba haberi gelmedi, mutluluk.
fenerbahçe atatürk'ü anma ve gençlik spor bayramı için 60.000 renkli bardakla dev atatürk portresi çiziyor.

tüm umudumuz gençlerdedir.
şu bilet paylaşımı olayını ilk gördüğümde yurtiçi uçuşlar açıldı sanmıştım.güzel pr.
14 mayıs seçimleri sayesinde -yani bu bozuk yeni sistem yüzünden- bu sene 19 mayıs devletsiz kutlanıyor. seçimler uzadığı için şu anda devletin en üstündeki yönetim koltukları boşta. atatürk olsa döverdi sanırım bizi.