a haber

taraflı haberciliğin tek adresi. hangi türkiye'de yaşadıkları merak konusudur. yani haberlerine bakarsak başka bir türkiye olmalı çünkü.
bir dönem mikail'i fetöcü olmakla suçlayan, parayla düzmece röportajlar yapan fantastik ve ütopik kanal. ama iyi ayakta uyutuyor orası kesin.
aaaaaa haber miymiş bunların yaptıkları?
çöpten darbenin şifrelerini bulan kurumdur.

düşünemiyorum ama bi haberlere bakim
en çok izlenen haber kanalıdır, toplumdaki önemli bir kitleyi temsil etmektedir, istanbul seçimlerinin kesinleşmesiyle, ysk gibi ciddi kurumu zedeleyecek boyutta yayın yapan güçlü bir medyadır. bu gün ysk tarafından açıklanan karar hukuki olmadığı gerekçesiyle propaganda yapan, önemli bir medya kuruluşudur. bu gün medya özgürlüğü varsa a haberi örnek almak gerekir sanırım. en doğru haber, özgür ve tarafsız haber yayıncılığı ilkelerini benimsemiş bir kuruluş ne güzel de açıklıyor, ysk'nın yanlış yaptığını ve büyük bir hukuksuzluk olduğunu anlatmaktadır. acaba bundan rahatsız olan kim diye sormak isterdim ama bence, rahatsız olan taraf seçmen olamaz, nedeni ise demokrasi kazandı, ama bu haksız karalamalardan ysk kurumu rahatsız olabilir diye düşünüyorum. en azından ben yerinde olsaydım rahatsız olurdum, hukuki bir karar açıklanıyor, sonrasında da medyada bununla ilgili yanlış bilgilendirmeler yapılıyorsa rahatsız olurdum...
yayın politikasi bu şekilde devam ederse daha fazla kaybedecekler.
yaptıkları propaganda lasswell in geliştirdiği hipodermik şırınga modeline denktir.
bu modele göre kitleleye verilecek enformasyon (tabii ki propaganda modeli olduğu için yanlı bir enformasyondan söz edebiliriz) doğrudan enjekte edilmektedir. bu kuramın tek problemi kitle içinde bulunan kişilerin özelliklerinin gözarde edilmesidir.
yani bir örnek olarak a partisine sürekli terör yaltakçılığı, kalpazan, işe yaramaz etiketleri verildiğinde iletiyi alan alımlayıcı üstünde bir bağışıklık olacak, bu sefer bu kodları filtrelemeye başlayacaktır.

şuanda böyle görmesenizde yapmış oldukları propaganda epey bir ters tepti. etrafımda olan koyu iktidar düşkünleri "artık yeter" moduna girdiler ki istanbulun kazanılmasında bu büyük bir faktör.

ee tarih işte tekerrür ediyor her tiranlığın sonu yıkılmak değil midir?
programa bağlanan kişilerin kalitesini öne sürmektedir, a haber olmasaydı bu önemli kişiler hakkında bilgi sahibi olamazdık, teşekkürler gerçekten, bu akşam olan konuşmalardan tek anladığım , ııııı, bu şekilde malesef, ıııı, sadece bunu anladım, a habere teşekkürler..
çizgisini eskiden beğendiğim ancak artık izlemediğim haber kanalı.
mesaj tv ve tv5'in daha güzel yayınları var, bu güzel günlerde tavsiye ederim.
homofobik cahil bir haber kanalı.