akp

modern dönemlerde teorikte cahiliye devrinin izlerini taşıyan bir yaklaşımı benimsemiş parti. her ne kadar pratikte de bunu yansıtır bir tarz takınsalar da samimiyetsizlikleri ortadadır. yani çok yasakçıdırlar, çok dindar bir tablo çizerler ama yaptıkları her açıklamada, koydukları her kuralda önemsemdikleri insan kavramı üzerinden günahın anasını ağlatırlar. o çok inandıkları, övündükleri ölüm sonrası hayatın faturasını dünyada keserler ya da kesilmiş faturaların vergisini vermeyi kabul etmezler. ama kendi yandaşlarına cenneti bağışlamayı ihmal etmeyecek kadar da merhametli ve adildir mübarekler.
cumhuriyet tarihinde gelmiş geçmiş en zararlı siyasi parti
oluşumunun özü,halkları bölmek,fişlemek,yeşil sermayeye para akıtmak
ne olduğu belli olmayan insanları devlet gibi muhterem bir kurumda yetki sahibi yapmak
intihal yapmaktan suçlu bulunan birisini makam sahibi yapmak
sözde ezilmiş tarafı oynayarak,aslı astarı olmayan hükümler çıkarmak
koca koca adamların uzlaşma sağlaması gerekirken,çıkıp zümreleri tehdit etmek...
pensilvanya'da bulunan molla ile cumhuriyetin ne kadar ilerici değeri varsa düşman olan, milli bayramlarda utanmadan rapor alıp törenlere katılmayan, ''dindar nesil'' istiyorum kafasıyla yola çıkıp imam hatip ortaokulları açabilecek kadar ileri giden, militan, kendi cumhuriyetine düşman bombok bir nesil yaratmayı başarabilen, emperyalizm ve siyonizmin taşeronluğunun doğrultusunda ılımlı islamcı,gerici bir coğrafya oluşturabilmiş,devlet kadrolarına parti yapılanmasından ve tarikatlardan adamları sokmayı başarabilmiş (özellikle hakimler ve polisler), ırak işgali için amerika'ya üs açmış, yine emperyalizme ve siyonizme ses çıkartan ve(ya) çıkartabilecek potansiyele sahip suriye ve lübnan topraklarına cihatçıları sürmüş bir hükümet ve gözü dönmüş topluluğun taraf olduğu şavaşın ortasında bu soytarılarla yüzü yüze bakıyoruz.21 yaşında bir komünist olarak sözlükteki devrimci, laikçi, sosyalist, yurtsever yani kısaca tüm ilerici arkadaşlara, abilere, ablalara, ayılara,yoldaşlara bu partiye ve zihniyetine karşı gençliğe hitabeden bir alıntı yapasım geldi.malum özellikle şu ''ohal'' günlerinde içi iyiden iyiye boşaltılan laikliğin artık açık açık tartışılmaya açılması, sola karşı iyice yıpratma, yargılama, pasivize edilmeye çalışıldığı bir süreçten geçiyoruz. bu gemide ve bu zamanda birlikteyiz..yalnız ve aciz hissetmeyin diye:

"bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

ey türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!"
din i ve müslümanlığı alet ederek bir yerlere gelmiş parti, şimdi keseleri doldurma zamanı.
vergiler cukka çepte, hani nerede kaldı senin dindarlığın haram para yiyememen...?
hafızası kötü vatandaşlarımızın oy verdiği parti. oy verenlere her sabah aç karna 21 adet kuru üzüm yemeleri tavsiye olunur.
insan hakları uğruna savaş veriyormuş gibi gözüken hükümet, fakat bence, sanıyorum ki, tek yaptıkları türban hakları uğruna savaşmak ve kürt halkıyla iyi geçiniyormuş izlenimi vermek. insan haklarından tek anlaşılan şey türban mıdır? 'insan' hakkı bu kadar mı? *
iktidar ile cennet kapısı garantilediklerini sanıyorlar ama cennet anaların ayakları altındadır efendiler. siz çok analar ağlattınız. hadi bakalım şimdi tekrar teybi başa sarın. *
sadece korku kültürüyle insanları baskılamakla kalmayıp kendilerinin de paranoyalar eşliğinde korku kültüründen beslendiğini gezi parkı olaylarıyla bir kez daha ispatlamış parti. farklı olandan korkmak genlerimize sinmişse çözüm onu dışlamak ya da aynılaştırmak. duran adama karşı polisin ilk andan itibaren sergilediği tavır düşünce özgürlüğünün halen daha ütopik bir beklenti olduğunu, susmanın aşılandığı bir toplumda susarken aynı zamanda düşünmenin suçların en büyüğü olduğunu, herkesin kimliğini deşifre edip ona göre sınıflandırdığımızda rahatladığımızı ve sanata ne kadar kapalı olduğumuzu bir kez daha ortaya koymuştur. e ne demişler; '' durduğun kabahat ''.
oğlunu askere yollamayan bir ''başbakan'' vatan sevgisinden,
ülkesini aihm e şikayet eden bir ''cumhurbaşkanı'' devlet onurundan,
sahte iddianamelerle insanları tutuklatan bir ''adalet bakanı'' dürüstlükten, abd vatandaşı olan bir ''devlet bakanı'' bağımsızlıktan, bunlara oy veren bir t.c. vatandaşı bölünmez bütünlükten bahsedemez...!
gazda ve copta eşitlik sağlandı

memleketimizde şimdiye kadar...

- komünistler coplandı ve gazlandı.

- aleviler coplandı ve gazlandı.

- islamcılar coplandı ve gazlandı.

- kürtler coplandı ve gazlandı.

- işçiler coplandı ve gazlandı.

- fenerbahçeliler bile coplandı ve gazlandı.

*

bir tek kemalistler kalmıştı coplanıp gazlanmayan.

onlar da tadınca copu ve gazı...

eşitlik sağlanmış oldu.

*

yaşasın ak parti iktidarı...

cumhuriyet’in öngördüğü sınıfsız, imtiyazsız, kaynaşmış, eşit bir ulusu yaratmak da onlara nasip oldu.


ahmet hakan
partinin ünye tanıtım ve medya başkanı (adını anmak dahi istemiyorum) facebook'taki sayfasından harikulade bir deyiş yumurtlamış:
"örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. perdesiz ev ya satılıktır ya da kiralıktır."

canım ya. çok tatlı. beynini öpeyim* senin.

*"öpeyim"i mecaz anlamda kullandım. ehe.
sosyal medya üzerinde;

"akpli değilim ama akpye oy veriyorum",
"not akpli değilim"

tarzı propagandalara imza atan parti.
cidden agzımı acık bırakan hükümet. 15 000 000 ipad dagıtacaklarmıs.detaylar linktedir.
http://www.sondakika.com/haber/haber-15-...
son 12 yılda, ülke sınırları içerisinde olmuş hiçbir facia ve katliamdan ötürü utanmayan ve hesap vermeyen, bu vakalara neden olan eksiklikleri ve şerefsizlikleri de üzerine alınmayan ve hala %38 civarı oy alabilen canavar örgüt.
cehaletten ve edepsizlikten doğan felaketlerin, faciaların ve katliamların partisi!
ama durmak yok, yola devam!

(bkz: cilvegözü sınır kapısındaki patlama)
(bkz: 4 temmuz samsun sel felaketi)
(bkz: 23 ekim 2011 van depremi)
(bkz: 5 eylül 2012 afyonkarahisar patlaması)
(bkz: afyon doğal afet şehitleri)
(bkz: 11 mayıs 2013 reyhanlı patlaması)
(bkz: 26 temmuz 2013 ceylanpınar saldırısı)
(bkz: 13 mayıs 2014 soma maden ocağı patlaması)
(bkz: 24 ağustos 2015 artvin sel faciası)
(bkz: 10 ekim 2015 ankara barış mitinginde patlama)
açılımı (a)dalet ve (k)alkıma partisi olan ancak bu açılımıyla uzaktan yakından alakası olmayan siyasal bir partidir. (bkz: yok öyle bişey yavrum, yok)
en çok oy kazanan parti olarak seçimden çıksa da son dört yılda seçmen sayısı üç milyondan fazla erimiştir. kurucu üyelerinden ak saraydaki reisi cumhur eline kuranı alıp meydana indiyse de bu hızlı çözülmeyi durduramamıştır. fikir babası erbakan da çöküşe geçtiğinde anti semitik söylemlere sarılmıştı ve bundan sonra daha fevri bir siyaset bekliyorum *
luzumsuzlugundan dolayı sönmesi gereken ampul.
yaptığı herşeyi bir kaç hata ile ağzına yüzüne bulaştıran partı, genellikle vatandaşın bir cebinden aldığını diğer cebine yarım koymasına rağmen kimsenin uyanmaması ile pan kadar etkili bir çoban tarafından yönetildiğimizin en büyük göstergesidir. unutmadan eklemek gerekir, okyanus ötesinde ciddi eli kolu ve benzeri yerleri vardır bu partinin.
başbakan parka sıçtılar der.. polis memuru osurayım mı der.. seçmeni erdoğanın götünün kılıyım der.. freud bile böyle anal dönem görmemiştir, öyle bir iktidardır.
  • /
  • 2