aktifin aldığı zevk vs pasifin aldığı zevk

suphesiz konu seks oldugu zaman her turlu seks zevk verir.size gore hangisi?
kulağı kaşıyan çubuk ile kulağın aldığı zevk misali... bence göreceli bir konu. ikisi de keyifli. derecelendirirsem; aktif 100 üzerinden 90 alıyorsa, pasif 96 alıyordur.
pasifiğin aldığı zevkin psikolojik boyutu bence çok daha yoğundur.
oyumu aktiften kullanıyorum.
yatakta baskın ve belirleyici olmak, gerçek anlamda fiziyolojik zevk almak benim için artı durumunda.
pasifin aldığı psikolojik zevklerden bahsedilmiş fakat arada gerçekten ortak bir his varsa şayet aktifte mental anlamda daha fazla zevk alabilir.
ps: evet biyolojik olarak pasifin zevk almadığını savunanlardanım.
açılın uzman geldi.

her ikisini de deneyimlemiş biri olarak (binlerce kezzz) fiziksel zevkten ziyade her iki pozisyonda da mental zevk daha baskın oluyor bende. seyretmeyi seviyorum. ondan sanırım.
pasifin aldığı zevk çok daha fazladır. hele aktif aşırı baskın ve dominantsa pasif acıyla beraber çok güzel bir zevk alır
her ikisinin de ten uyumu olan sevişenin aldığı zevke erişemeyeceği versus.
penisimle de, anüsümle de yaptığım mastürbasyonlardan yola çıkarak pasifin kazanacağını düşündüğüm versus. öyle bir yere temas etmişim ki, o yeri ezberleyip parmaklarımı dokundurabilsem, ömür boyu daha otuzbir motuzbir çekmem. sürekli kendimi parmaklar, öyle orgazm olurum. pasifler fizyolojik zevk almıyor diyen yazarın da ben aklına sıçayım...
bu durum bilinç altı ile alakalı bir durum sadece (bence). eğer pasif olmak daha zevk verici ve tatminkâr olsaydı emin olun herkes pasif olurdu. bir aktif gerçi tek tip kişilikleri desteklemesemde, aktif ağırlıklı bireyler nadiren pasif olsalar bile aktif olmak daha tatminkâr dır onlar için. aynı durum pasif ağırlıklı bireyler için de geçerli ruhsal yoksunluk mu demeliyim başka bir şey mi bilmiyorum ama onlarda bir aktifin aldığı haz ve zevki akif oldukları zaman alamazlar. her iki bireyin yada yönelimlere sahip şahısların haz aldıkları organlar farklı bu ne kadar kıyaslanabilir bilmiyorum. bu durum sadece eşcinseller için değil, heteroseksüel insanlar için de asırlardır tartışma konusu olan bir durum. bana kalırsa seks ile işim pek olmadı bu hayatta hangisi bana göre daha zevkli bilmiyorum. bilmek de istemiyorum.