alttaki yazara soracaklarım var

  • /
  • 132
ikisi de bok gibi.

önceden keyif aldığım hbbilerden nasıl tekrardan keyif alırım?
zor bir olay bu. o hobileri daha da ileri taşımak seni tekrar heyecanlandırabilir bence. mesela sinefil biriysen, daha önce yapımlarını izlemediğin ve daha kendine özgü işler yapan birkaç yönetmenin filmografisini izlemek gibi. eskiden uğraştığın hobine şimdi zaman ayırmıyor olmanın illa bir nedeni vardır. işin içine biraz heyecan ve yenilik katarsan hemen ısınırsın bence.

kendini üç kelimeyle özetler misin?
kızıl, göbekli, sevimli.

dünyanın en gay hareketi ne sence?
aslında gayliğin beden hareketlerine etki etmesi (feminenleri dışında tutuyorum) az olan bişey gibi. ama konuşma tarzları daha dikkatli, düzgün konuşuyoruz

hayatta ölüm olduğunu düşününce sende hayata dair donanımlı bir yaratığım, donanımlı bir yaratık için ölümün olması sanki bir iş için, hazırlık için var olduğun hissini sende de uyandırıyor mu?
hayır. donanımlı! kime, neye göre donanımlı? bence insanoğlu dünyanın başına gelmiş en kötü şey. biran evvel toğrağa kavuşmamız ümidiyle.

alttaki: bir şarkı olsaydın bu ne olurdu?
eğer sözlü şarkı ise les rallizes denudes - white waking
https://www.youtube.com/watch?v=xxXcxjSV...
sözsüz ise: https://www.youtube.com/watch?v=MoPcDqWG...

düzenleme: soru sormayı unutmuşum ya.

zamanı kullanmayı nasıl öğrenirim? eve gelince 3 saatlik zamanım kalıyor, hiç kullanamıyorum.
aslında biraz klişe gelecek ama planlı olman gerekiyor, ertelemeyi bırakmalısın ve en önemlisi kendini tanımalısın, devamındaki sorun teşkil eden 3 saati ise evde canının istediğini yap

elin kolun bağlı bir şekilde geleceğinin 3 insanın iki dudağı arasında kalması nasıl bir duygu? çaresizlik için kıvranırken umutlar nasıl yeşertilir?
herşey bir sebep sonuç ilişkisidir. aslında tüm insanlar kendi seçimlerini yaşarlar. 2 seçenekten hangisini seçersek getirisi de götürüsü de olur. olan olmuş. kendini suçlamak kişinin kendisine verebileceği en ağır ve acımasız cezadır. mümkün olduğu kadar şu andaki durumu kabullenip, kendini suçlamadan en az hasar ile nasıl kurtulurumu düşünmek ve daha sonra belki de daha radikal kararlar almak lazım diye düşünüyorum.

1 kg pamuk mu daha ağırdır yoksa 1 kg demir mi ?
kilogram kütle birimidir, ağırlık birimi değil. newton demek istediyseniz soruyu değiştiriniz.

ülkemizdeki afet yönetimini nasıl değerlendirirsin?

edit: internetin azizliğine uğramışım refresh etmeyince.
en son bir cenazede ağladım.
ülkemizdeki afet yönetimini nasıl değerlendirirsin?
"yok ki" derim kısaca.

şirketin lavabosuna şeffaf sabun yapıp götürmek istiyorum. sence neli yapayım? (koku veya içerik) (en fazla 3 tane söyleyebilirsin içeriği)
limonlu.


sen bu kadın ne düşünüyorsun?
yapay zeka ile oluşturulmuş bir resim gibi duruyor.

hiç illegal instruction hatası aldın mı bilgisayarda? aldığın zaman ne hissettin? heyecanlandın mı?
cahilliğime verin lütfen ama “salsın” ne demek olduğunu bilmiyorum :(

alttaki yazar “sals” nedir?

edit: üstteki entry silindiği için çok saçma durmuş bu yazım.
bilmiyorum.
arapça öğrenmek istiyorum. ne yapmalıyım?
arapça öğrenmeye başlamalısın.

japonca öğrenmek istiyorum. yandere miyim?
zannetmiyorum yandere olduğunu.

sevgili yazar, hayatımda ilk defa hissettiğim duyguları yaşamaktayım. bir süredir bir şeyler yaşadığım ve beni çok mutlu etmeyi başarabilen beyefendi, bugün itibariyle benden binlerce kilometre uzaklara gitmek zorunda kaldı. kendisi ile son 2-3 haftadır zaten anlaşıp aramızda bir şey "olmaması gerektiğini" , sadece friends with benefits tarzında kalmaya karar vermiştik ancak şu an o gittikten sonra kendimi çok kötü hissediyorum. aşık değilim diyorum sürekli ama kalbim çok acıyor ve ben bu hissi yaşamak istemiyorum. hep ya burada kalabilseydi neler olacaktı diye düşünüyorum. evet zaman ve başkalarıyla tanışmaya ihtiyacım var ama kimseyle ne buluşmak istiyorum ne de bir şey yapmak. .çok tatlı bir beyefendi ile tanışmama rağmen bir türlü buluşmaya, yüzyüze görüşmeye gidemiyorum. sadece kalbim ağrıyor ve hazmedemiyorum. benim hissettiklerimin karşılığını ondan alamayacağıma emin olabildiğim halde neden böyleyim? neden realistik düşünemiyorum? ben bu durumdan nasıl kurtulacağım...
özet: bu durumdan şu an kurtulman zor.

senin hayat akışına bağlı bir konu. hayatında her şey süper ilerliyorsa, maddi durumun iyiyse, psikolojik durumun iyiyse, güzel şeyler yaşamışsan, zamanını geçirebileceğin birçok şey var ve hepsine kafanı verebiliyorsan, birkaç ayda atlatırsın. biraz buruk bir şey olur ama sonra unutursun. ama eğer hayatın boktansa, hiçbir şey yolunda gitmiyorsa, bu adam çıkıp gelmişse karşına ve gitmişse, biraz zor düzeliyor. bayağı acıyor. diğer şeylere de odaklanamıyorsun. bir de bu olayın sürekli tekrarlanması olayı var. mesela birçok adamın sürekli hayatına girip çıkması gibi. o zaman bombok oluyor.

sonuç: böyle düşünmen kötü ama normal. eğer hayatında yerine koyabileceğin şeyler varsa düzelirsin. şöyle düşün, 100 tane iyilikten 1 tane iyiliğin gitmesi mi iyi, yoksa 2 iyilikten 1 tane iyiliğin gitmesi mi iyi? eğer hayatında 100 tane iyilik varsa 1 tanesi gitmiş, çok mu?

şu anda aynı durum bende de var bu arada. insanlardan bir şey beklemeyeyim diyorum hep ama olmuyor.

soru: asal sayıların formülünü söyler misin?
asal sayı nedir bilmiyorum. eksikliğini hissetmedim hayatımda.

aşk için geberebilecek tek kişi ben olabilirim gibi geliyor. sonra da bunun aptallık olacağını, hiç bir adama değmeyeceğini dğşünmeye başladım. eskş kocamın etkisi de olabilir ama, birini sevmek neden kötülük gibi oldu artık?
sevmek istiyoruz derken aslında sevilmeyi istiyoruz. sevmeye başlayıp, sevildiğimizi de fark ettiğimizde, güzelliğini yaşamak yerine sevilmeyeceğimiz zamana odaklanıyoruz. içten içe o zamanın depresyonunu bekliyoruz. bir de bunu tekilden genele çoğullarsan, sevmemek en güzeli.

azı karar çoğu zarar diyenler, niye çok alırlar hep az verirler?
  • /
  • 132