asker

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldin.

(bkz: askk)
pek sevdim ben bu yazarı. zaten hep söylerim askerleri ne kadar çok sevdiğimi. ben de onun gibi yazdığım kelimeleri tarayıp içinde başka anlama gelen kelimeleri ayrı yazıyorum. çünkü değişik beynim öyle uygun görüyor.

mesela gözaltına alınabilirsiniz yerine göz altına alına bilirsiniz yazıyoruz. işte her şey böyle açık ve net olmalı!
burada da benzer bir edebi parça var (bkz:#285984)

edit: ayy silmiş en güzel yeri. kıyamam yhaa
ay aşk olsun. entrylerimi en çok beğenen yazardı. ne oldu birden bilmiyorum bayağı bulmaya başlamış yazdıklarımı. nazar değdi galiba bize..

oysa ben bu gece yüreğim elimde sana bir sırrımı söyleyecektim böyle yapmasaydın eğer karaoke zirvesine beraber gidip topçu marşı'nı beraber söyleyelim diyecektim. en sevdiğim askeri marş olurda.. *
gerçekten asker mi diye merak ettiğim yazardır. hoşgelmiştir.
vatanını milletini seven yazar . var olsun .
ccc sevdalısı reis. tam bir kurttur kendisi

bir süredir girmiyordum sözlüğe. faşistimiz maalesef hiç eksik olmuyor. aha bu gelmiş bu sefer.

said nursi hariç hiç bir kürtü sevmiyormuş. heralde hepsiyle tanışmış sevememiş.

of be abi of bitmez bitmiyor. doğuştan sana verilmiş bir ırk adıyla gurur duyduğumuz sürece zavallı gibi birbirimizden nefret ede ede yaşamak zorunda olmak çok zor.
sözlükten atıldıkça tekrar tekrar geri gelen kullanıcı. ama veba gibi, kolera gibi, verem gibi bir şey. yani gönderiyorsun, gönderiyorsun yine geri geliyor. iyi hoş geliyor da, değişen hiç bir şey yok. aynı ırkçılık, aynı homofobiklik, aynı koca kafalılık devam ediyor. bence yok saymakta fayda var. yokmuş gibi davranırsak belki sıkılıp gider. yeni yeni nicklerle geldikçe temizliği de zor oluyor. böyle bakımı gayet kolay. günde 1 kez giriyorsun, ırkçı, homofobik, hakaret içeren entrylerini silip çıkıyorsun. bence dikkate alınmaması herkesin hayrınadır.
bazı düşüncelerine katılıyor olsam da, ötekileştirme de aşırıya kaçtığını düşündüğüm ve tasvip etmediğim yazardır. tavsiyem rahat dursun, zira bazı konularda hemfikir de olsak çok rahatsız edici oluyor.
ay kız gerzo yine mi geldin sen? nasıl doçlant? nickini gördüm muhatap olasım kaçtı bana küfür ettiğin başlıkta ama yine de baban annen beş dakika da olsa uğraşmış da yapmış seni emeğe saygı. hadi popi oldun kız sayemde sol tarafa düşecen. gelirken çikolata getir. öpt. aeo. kib. bye.
bunun oruspusu olmak istiyorum. ohyş.
tatlım regaip kandilin kutlu olsun. peygamber efendi mizin ana rah mine düştüğü gün müş bugün. ben senin ana rah mine düştüğün günü de öğrenip kutlamak istiyorum.
pm ata bilir misin? *
girdigi tanimsiz cevap entry'lerinden soyle bir tipinin oldugunu dusunuyorum:


hollanda vatandasi da olsa turk oldugu gercegini asla kendi benliginden silemeyecek yazar. avrupanin killi gulu.
hem turk olmasi ile ovunen, hem de hollanda vatandasi olmasi sebebi ile ovundugu milletle acik secik dalga gecen, turkleri avrupalilarla karsilastirip onlari kucuk goren yazar.

milliyetciliginiz de kendinizi ustun gorene kadarmis killi gul. sizin gibi sahtekar milliyetciler yuzunden turkiye bu noktada su anda. komunist parayi bulana, bu yazar da cifte vatadasligini alip amsterdam gettolarinda cig kofte yiyene kadarmis. :(
kanada pasaportu ile hollandaya ya da diger kucuk bocuk avrupa ulkelerine gidilemeyecegini indirekt olarak ima eden yazar. kendisi kanada'ya gidebiliyormus isteseymis. aman allahim, hic turk gibi durmuyorsun jon, yoksa sen de avrupali'misin?
sahte bir turk milliyetcisi oldugu kadar, kultursuzlugun ve multikulturel bilgisizligin canli bir kaniti. tipik bir kreuzberg krosu stereotipi.
turk olmayi hollandali olmaya tercih ederek vatanina milletine ihanet etmekle kalmayip, ustune bir de kendi milleti ile acik secik dalga gecen, beyaz avrupali olmaya ozenen ama asla olamayacak olan yazar. dane (danimarkali) olan ve kanada vatandasi olan insanlara 'ben avrupaliyim pissin sen turksun'diyor.
uyan turkiyem uyan.
turkleri asagilamakla kalmayan, ayni zamanda koyluleri de kendinden asagi gorerek turk'luk konusunda avrupada bizi rezil bir sekilde temsil eden yazar. hollanda'da dogmasi icin anasi babasi kimbilir ne acilar ne cileler cekti isci olarak gidip orada tutunmak icin. bilseler ki vatanini milletini satan bir evlat yetistirmisler..

koylu anam, koylu bacim.. sizin gururunuz, bu yazar gibi serefsiz vatan hainlerinin elinde oyuncak olmayacak.
bunca sevgisizlik ve nefretle, kirli zihniyle yaşamını nasıl sürdürüyor merak ediyorum. arada einstein'in " kendisine sadece bir omurilik yetecekken yanlışlıkla bir beyin sahibi olmuştur" şeklindeki ünlü cümlesini de hatırlatmıyor değil hani.


girilerini ilgiyle takip ediyorum.
  • /
  • 2