aslı erdoğan

kırmızı pelerinli kent, kabuk adam, mucizevi mandarin gibi harika kitapların yazarı hatun kişisi. <br>siyahtır ve fazla realisttir. <br>hayata dair görüşleri,insanı alıp götürür,koparır tozpempelikten. <br>ve nasıl unutulur: <br>"hayat bu kadar hüzünlüyken,insan sarhoş olmalı..."
"bana yıllar önce çılgıncasına sevdiğim bir kadını hatırlattınız."
dünya okurları tarafından; geleceğe kalacak 50 yazar arasına seçilen tek türk yazarı (bkz:#aslı erdoğan) tutuklandı.
maalesef ismini özgür gündem'e yapılan baskınla duymuş oldum. tutuklanmış bugün.
birkaç videosuna denk geldim, biraz araştırma yapınca naifliği karşısında ben kahroldum. mesela bir röportajında işkenceciyi dahi suçlamadığını onun da bir kurban olduğundan bahsediyor. romanlarında kötülükle arınmaya izin vermediğinden bahsediyor yani kötülerden alınan intikamı dahi kötülük olarak nitelendiren birisi.kendisine yapılanları düşününce şimdi, tercihlerinden dolayı kendisinden intikam alınırken, bu kötülüğe karşı ne eyleyelim? keşke, aslı erdoğanın naifliğiyle dönse bu dünya.
bu zamana kadar benim eksikliğimmiş, okumamışım. en yakın zamanda kitaplarını okumaya başlayacağım.

kıssadan hisse; entelektüel birikiminin kıyısından köşesinden geçemeyecek tipler tarafından, hedef tahtasına konulmuş memleketin onurlu aydınlarından olan yazar.
avrupa nükleer araştırma merkezi'nde görev yapan ilk türk fizikçi. 30 gündür tutuklu. bakalım ne zaman "pardon yea, biz sizi yanlışlıkla tutuklamışız" denilecek.
aslı erdoğan ve dil bilimci necmiye alpay sonunda tahliye edildi. darısı fikirlerinden ötürü özgürlüğü ellerinden alınan bütün tutsaklara..

http://www.diken.com.tr/nihayet-necmiye-...

bir delinin güncesi'nde "aşk sahip olmadığın bir şeyi, var olmayan birine vermektir." diyen yazar.
avusturya kendisini insan hakları ödülüne layık görmüş.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/01/1...