ayı sözlük yazarlarının sosyalleşme adına yaptıkları

arada sırada dünyayı kurtarmak. eh işte akmasa da damlıyor
* *
frp oynamak demek isterdim ama ne çevre var ne de ben biliyorum oynamayı.
sosyalleşme açısından tek yaptığım şey arkadaşlarla toplanıp yemek yemek ne yazık ki.
aynı sınıftaki arkadaşın, fakültedeki diğer bir bölümden biri ile sevgili olması sonucunda, sevgilisinin o bölümdeki arkadaşları ile tanışmak ve daha da çok kişi ile tanışmak için o bölümün uyguladığı seminerlere gitmek. *
geçen hiç tanımadığım bir adam ile bir çay bahçesinde oturup çay içtim. sohbet ettik. devlet meselelerinden konuştuk, hayattan konuştuk, geride kalanlardan bahsettik. 60 yaşlarında tombik, tatlı bir amcaydı. inanılmaz kültürlüydü, emekli tarih öğretmeniymiş. telefon numarasını istemeye cesaret edemedim. şimdi diyorum keşke isteseydim ne olurdu ki, oğlu niyetine sohbet etti adam benle, verirdi yani. arada halini hatrını sorardım. neyse.
dostluk maması alıp kampüs hayvanlarını etrafıma toplayarak hepsini tek tek sevmek, vakit ayırmak.
internetten siparis ettigim urunleri eve teslim secenegi yerine magazadan teslim almaya basladim. magazadan arayip siparisin hazir oldugunu soylediler. birazdan cikip onu alip gorevliye tesekkur edecegim. donuste de cesaretimi toplarsam yeni bir berber bulup sac kestirmeye gidecegim ama bu sonuncudan cok emin degilim keza yeni berbere gidip muhabbet acmak mi yoksa maymun gibi killi gezmek mi iyi olan cozemedim.
sosyalleşmem hiç sorun değil. en kötü gidip herhangi bir starbucks’a benim gibi tek gelen biriyle sohbet etmeye başlıyorum.

ama işte sohbet etmek istemiyorum. insan dinlemek yerine kedi köpek severim en güzel sosyalleşme
fetlife, bdsmturkey gibi sitelerde şimdilik altyapı oluşturuyorum. yakında munchlara katılacağım. hobarey diye girilemiyor ne yazık ki. kültürümü artırıyorum. yeni insanlar, yeni hayatlar, yeni ortamlar. lgbt'den bi şey çıkmadı bi de şansımı bdsm'den yana deneyim.

(bkz:#391291)
her gün kütüphaneye gidip sabah 9'dan akşam 9'a kadar kimseyle konuşmadan ders çalışıyorum. insanların suratlarını görmek de yeterliydi değil mi?
arkadaş bulma sitelerine girip arkadaş bulamadan çıkıyorum.
hornete girip insan bulup sonra onunla takılmak. ne ara böyle bir insan oldum hiç bilmiyorum.
bir ara oyunlardı (ehemwowöhö). artık o da yok. asosyal birşey oldum çıktım.
oldukça fazla tıp fakültesi etkinliği(gittikce içine gömülüp çevresi saf doktor olan bir doktor olacağım galiba)
rüyamda yeni insanlarla tanışıp muhabbet ediyorum.
kardeşlerim çok sosyaller ben ise yanlarında yancı...
  • /
  • 4