ayı sözlük yazarlarının yaşamak istediği ülkeler

bir problem çıkmadığı takdirde bir yıl içerisinde yurtdışına yerlesecegim. sırasıyla estonya, singapur, tayland, tayvan,avusturya,makedonya,çekya, malezya, filipinler, yeni zelanda, macaristan istediklerim. bunların hepsi de secenekler arasında ama seçme şansım çok düşük umarım en guzeli olur.

01.10.2020 editi : yukarıda sayılan hiçbir ülke olmadı. ama neyse ki belçika oldu. bir yılı aşkın süredir burdayım. korona virüsü sebebiyle taşındığımı anlamadım, bir avrupa deneyimi yaşayamadım henüz ama bunun hayattaki etkisini, farkını gözle görüyorum. benim şansım yaver hitti, ve umarım dönmek zorunda kalmam. bütün isteyen kardeşlerimin de lgbtı+ cehennemi olarak adlandırılabikecek türkiye'den çıkıp yaşadığı topraklarda nefret görmeyeceği bir yere transfer olabilmeleri dileğimle.
kuzey ışıklarını görebileceğim tüm buz ülkeleri.
(bkz:iskoçya) şehirde seçebiliyorsak edinburgh olursa tadından yenmez.gotik atmosfer ve iskoç daddyleri.. başka ne istenirki bu hayattan.
kanada, avustralya,abd, yeni zelanda, hollanda
ispanya bebeğim tabii ki. hem sıcak, hem erkekleri güzel, hem ortam güzel. benim için dünyanın en güzel ülkesi şu an ispanya. keşke ispanyol doğsaydım.
finlandiya harika olabilirdi.
hollanda, isveç, abd, ingiltere, yeni zelanda
isviçre, almanya, japonya, lihtenştayn, belçika
  • /
  • 4