benim çocuğum

çocukları lezbiyen, gay, biseksüel, travesti veya transseksüel (lgbtt) olan türkiyeli bir grup cesur ve ilham verici anne ve babanın deneyimleri ile ilgili yapım aşamasında olan uzun metraj bir belgesel filmdir.

filmdeki ana karakterler

(anne babalar) ömer ceylan & şule ceylan, günseli dum, pınar özer, sema yakar, nilgül yalçınoğlu & zeki yalçınoğlu.
(aktivistler) h. metehan özkan, mehmet tarhan.

cetad desteği; nesrin yetkin (cetad başkanı), seven kaptan.

http://listag.wordpress.com/

https://ayilarock.com/benim-cocugum/
sadece eşcinselleri değil tüm insanları ilgilendiren belgesel olmalıdır. eşcinsellerden çok heterolar izlemeli ki ne nedir ne değildir o ufak beyinleri alsın.

edit: vay aq ya. aylar sonra bu entrye eksi oy veren kimse plaket verecem.
ben de aileme açılabilmek ve onlardan destek görmek isterdim. ama benim ailem, özellikle anne tarafım homofobik, öldürmezler ama konuşmazlar da, yapıcak bi şey yok.
son haberlere göre belgeselin çekimleri başlamıştır.
belgesele gelir sağlamak adına 6 nisanda bir konser düzenleniyor.

http://www.facebook.com/events/205730509529023/
" benim çocuğum" şubat'ta if uluslararası bağımsız filmler festivali'nde istanbul, ankara ve izmir'de ilk kez seyirci ile buluşuyor. bu haber cidden sevindirdi. son dönemde kaynak ve destek bulamadığı için belgeselin çekimine ara verilmişti.

annemin benim çocuğum diye başladığı cümleleri aklıma getirir. genelde ufak bir es verip ''pırlantadır'' diye bitirir bu cümleleri..verdiği esten söylediğine kendinin de pek inanmadığını anlamak zor değil.
14 şubat günü başlayacak olan if istanbul uluslararası bağımsız filmler festivalinde gösterileceğinden bir zirve planlasak süper olur diye düşünmekten kendimi alamıyorum.
izmirde 2 mart cumartesi günü forum bornovada tek seansta gösterilecek belgeseldir.
benim çocuğum için if istanbul uluslararası bağımsız filmler festivali"nde ek gösterim konulmuş.

22 şubat 2013 17:00
cinemaximum budak
1 mart günü ankara'da olan birinin plan yapmasına yardım eden film.
- ot dergisine de teşekkür etmeden geçemeyeceğim sanırım. ilk sayısında "aloo! ot'tan arıyoruz" bölümünde filmin yönetmeniyle yapılan küçük bir röportaja yer vermiş, güzel bir bilgilendirme yapmışlar film hakkında.
24 şubat saat 14 adana kız lisesinde bir if etkinliği var sanırım ama bu film gösteriliyor mu ? yohusam bilet mi almak gerekiyor ? bişeyler bilen yardım etsin yüzü suyu hürmetine.
bugün saat 13:00 cinemaximum fitaş salon4 te gösterilecek belgesel. izlemiş olanlar belgeseli nasıl buldukları hakkında yorumlarlarsa sevinirim.
abzurt zart zurt filmlerin gösterilmesi gayet doğal karşılanıyorken anlamsızca gereken ilgiyi görmeyen önemsenmeyen başyapıt. tabi bence de tüm türkiye izlemeli ama nerde türkiye'de bu yürek.
vizyona girmesi için imza kampanyası başlatıldığını öğrendim. vizyona girerse de güzel bir film zirvesiyle toplanıp birlikte izleyebiliriz diye düşünüyorum ama öncelikle imza kampanyasını bulmalı ve imzalayıp imzalatmalıyız. bulan paylaşsın lütfen.
2008'de kurulan listag (lezbiyen gey trans biseksüel aileleri istanbul grubu)'ın kurucu ailelerinin tanıklığını anlatan " benim çocuğum" belgeselinin tüm ülkede izlenmesini sağlamak ve daha çok insana ulaşarak bilgi sahibi yapmak adına bu imza kampanyasını imzalamamız gerekiyor.
  • /
  • 4