boston gay men's chorus konserinin iptal olması

besmele ile yemediği halt, girmediği delik kalmayanların kendilerine başarı olarak atfettikleri durumdur. malum yandaş zorlu grubunun konseri ilan edip sonrada bağlı bulunduğu rezil topluluğa biat etmesidir. 28 haziranda gerçekleşeceği ilan edilen konser ramazan(!) ve genel ahlak(!) bahane edilerek iptal edilmiştir.

(bkz: boston gay men's chorus)
yazıklar olsun. homofobinizde boğulun. bir müzik korosunu bile kabul edemiyor bu ülke. bir yetkili de çıkıp bu konuyu sahiplenemiyor. ne büyük bir utanç. ne yakışıksız bir ayrımcılık. zorlu performans sanatları merkezi de kendi utancında boğulsun dilerim ki...

http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=19373
yazıklar olsun. homofobinizde boğulun. bir müzik korosunu bile kabul edemiyor bu ülke. bir yetkili de çıkıp bu konuyu sahiplenemiyor. ne büyük bir utanç.

http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=19373
allah belalarını versin! duasını bile haketmeyen bir zihniyete yakışacak bir davranıştır!
belanın bile şerefi ve layığı vardır! bunlar onu da hakedemez ki!!!!!!
herhalde iptal edicekler gördüler yakışıklıları ağızlarının suyu aktı tabii.
zorluyada zorla zikerler diye korkunca

(bkz: zorla değil anam)
broadway müzikallerinin bu konuya bir el atıp zorlu'yu boykot kampanyası başlatmasını umduğum olaydır. zira broadway kadar lgbtnin ağırlığı olan başka bir sektör yoktur herhalde. zorlu da az ekmeğini yemedi broadway müzikallerini türkiye'ye getirmenin.
boğaziçi üniversitesinde konuyla ilgili öktem ve görkem protesto gerçekleştirmişler. bu konu cumhuriyet gazetesinde de haber olarak yayınlanmış. çok da iyi olmuş. bu sansürün herkes tarafından duyulması lazım kesinlikle.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kultu...
zorlu performans sanatları merkezi, 27 haziran’da yapılması planlanan boston eşcinsel erkek korosu konserinin bilet satışlarını homofobik baskılar sonucu iptal edildi. koro müdürü craig coogan, koro temsilcilerinin 13 mayıs çarşamba günü zorlu performans sanatları merkezi’yle görüşerek konsere ilişkin durumu netleştireceklerini açıkladı.

abd’nin önde gelen eşcinsel korolarından boston eşcinsel erkek korosu’nun lgbti (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) onur yürüyüşü’nden bir gün önce, 27 haziran’da istanbul’da konser vermesi planlanıyordu. ancak konsere yönelik homofobik medya baskısı ve zorlu holding’e yönelik boykot çağrısı üzerine bilet satışları durduruldu.

koro müdürü craig coogan bir açıklama yayınlayarak koronun acfea tur danışmanlığı’ndan temsilcilerinin 13 mayıs çarşamba günü zorlu performans sanatları merkezi’yle görüşeceklerini duyurdu.

“türkiyeli seyircinin karşısına çıkmayı dört gözle bekliyoruz”

işte o açıklama:

istanbul lgbti onur haftası kapsamında 27 haziran tarihinde zorlu performans sanatları merkezi’nde gerçekleşecek gösterimiz için çok heyecanlıyız. konserin iptal edildiğine ilişkin bir haber çıktığını biliyoruz. haziran’daki gösterimiz için zorlu performans sanatları merkezi’yle imzaladığımız bir sözleşme var ve konserin planlandığı gibi gerçekleşeceğine tüm kalbimizle inanıyoruz.

boston eşcinsel erkek korosu, değişime ilham vermek, topluluk oluşturmak ve farklıları kutlamak için müzik deneyimleri yaratıyor. türkiyeli seyircilerimize broadway şarkılarından madonna gibi sanatçıların pop müziğine kadar geniş bir repertuar sunmayı dört gözle bekliyoruz.

istanbul ziyaretimiz sırasında türkiye kültürü ve yemeklerini daha yakından tanıyacağımız için heyecanlıyız. türkiyeli seyircilerin karşısına çıkma fırsatına sahip olmaktan da onur duyuyoruz. 13 mayıs çarşamba günü acfea tur danışmanlığı’ndan danışmanlarımız her türlü iletişim kopukluğunu ortadan kaldırmak amacıyla zorlu performans sanatları merkezi ile görüşecek.

kaynak: kaos gl
bitmek bilmeyen ramazan ayında dindar, namuslu, alkolsüz, heteroseksüel, müslüman, sekssiz, ahlaklı, hatasız kul olmaz sözünü bile yerle bir edecek derecede hatasız olma çabamızın ürünüdür. şimdi de biraz müziksiz; gözlerimizi korumuştuk günahlardan, sadece kulaklarımız kalmıştı günahkar.
hürriyet'ten onur baştürk kaleme almış konuyu. medyanın bu kabul edilemeyecek ayrımcılığa artık bir ses vermesi gerek.

https://twitter.com/obasturk/status/600195874338295808
konuyla ilgili bir yazı;

http://gzone.com.tr/homofobisi-yuzunden-konser-iptal-eden-zorlu-grubu-yanlis-yapti-neden-mi/
utancın, skandalın, loserlığın halk dilindeki karşılığı...
konser 27 haziran da ücretsiz olarak boğaziçi üniversitesinde gerçekleşiyor.

http://www.bianet.org/bianet/sanat/16528...
katılım için aşağıdaki linkten ücretsiz bilet edininiz.

https://www.biletino.com/event/eventdetail/1562

ayrıca; (bkz: ayı sözlük boston gay men's chorus konseri zirvesi)
lubunya boğaziçi grubundan arkadaşlara ulaştım. sanırım sistemsel bir sıkıntı sebebiyle mailler gelmiyor. sms olarak da link isteyin arkadaşlar. ayı sözlük yazarı olduğunuzu da belirtin girişte, kapıda sms i gösterdiğinizde yardımcı olacaklarını belirttiler.

edit: sistemsel sıkıntı çözülmüş. maile pdf dosyası geliyor. tekrar doldurup bilet alabilirsiniz.
orta doğu turu kapsamındaki konserin iptalidir. ne yazık ki bu grupta anılınca devreye her zaman toplumsal ahlak ve din unsurları giriyor. ama bu iptal o kadar büyük yankı uyandırmış olmalı ki konser adeta ünsüz akınına uğramıştır. serra yılmaz dışında o mikrofon uzatılınca gaylere övgüler yağdıran, yanak uzatılınca makas almaya bayılan, sosyal medyada içlerinde tutamadıkları gay sevgisini fışkırtan, gayler için albümüne koyduğu bir şarkıyla alkış bekleyen ikoncanların yerlerinde yeller esiyordu. bir ünlü de gelip bir destek olmadı, ramazan ya.
iptal edilmeseydi sadece parası olanlar katılacağından iptal edilmesi ile hem bedava yapılan hem de hakkında daha çok haber çıkan konser tehiri hali.

ayrıca iptal ile konser bu kez boğaziçi üniversitesi gibi dünyanın sayılı manzaralarından birine sahip alana taşındığı için etti mi sana bir taşla 3 kuş. böyle iptal dost başına.

iptalde bir perde arkası var. koro yetkilileri iptalde erdoğan ve hükümetin zorluya baskı yaptığını bildirmişler. hatta öncesinde grup ismindeki "gay" kelimesini çıkararak konser vermeleri teklif edilmiş fakat koro bunu kabul etmemiş. sadece homofobik medyanın eseri değil yani bu iptal. bunun farkındamıydık, elbette farkındaydık. homofobik devlet yıkılacak elbet.