cafe mor kedi

ayı sözlük yeni yıl zirvesi ni gerçekleştireceğimiz gay mekan. beğenilen bir mekan olarak bilgiler alıyorum. zirve sonrası düşüncelerim netleşecek.

web sitesi; http://www.cafemorkedi.com/
mutevazı ve samimi bir ortama sahip mekan. fazla kalabalık olmamak şartı ile muhabbet etmek ve kaynaşmak için ideal bir ortam sağlayabilir. kendisi istiklal caddesinde, tünele doğru giderken mcdonalds ı geçtikten sonraki ikinci(yanlış hatırlamıyorsam) sağ sokakta yer almaktadır.
şimdi arayıp konuştuğumda müthiş sesi olan biri telefonu açtı. ben "gelicez müsait misiniz?" demeden, "biliyoruz, ayı sözlük ekibinin pazar günü geleceği haberini önceden aldık, yarın bekliyoruz" dediler. mekanla ilgili merakım daha da arttı.

(bkz: mutluluk gözyaşları)
müzik aşırı yüksek, insan konuştuğunu duyamıyor...
ayı sözlük yeni yıl zirvesinde sahibi hanımefendinin ısmarladığı bedava çaylarla içimizin ısındığı mekan*. çaylar bedava olduktan sonra birden masa düzeni, tuvalet, ışıklandırma, servis gözüme çok iyi göründü. bir de zarif hanımefendi bizimle sohbet etti, anılarını paylaştı, içini döktü. ama bedava çay bulmuşken dinleme fırsatım olmadı*. ama dinleyenlere faydalı olmuş olacağını umuyoruz. şaka şaka yanımıza gelip hepimizle tek tek ilgilenmesi çok zarif bir davranıştı. hem zirveye renk kattı, hem eşcinseller olarak sadece bir müşteri olmaktan fazlası olduğumuzu hissettik. buna pek rastlanmasa da eşcinsel dayanışması deniliyor.
müthiş sıcak mekandı. zirve sebebiyle 4 masayı bir ettik, biraz sanırım gürültülü konuşmalar sergiledik, ortamı rahatsız bile ettik belki de. ama kimse rahatsızlığını dile getirmedi. işletmecisinin masamıza gelip bize çay söylemesi ve sonrasındaki içten sohbeti zirvenin belki de en keyifli dakikalarıydı. ben çok sevdim hem mekanı hem çalışanları hem de işletmecisini. mutlaka tekrar gidiceğim.
yeni haliyle daha ferah olmuş *göze hitap ediyor evet, ama kulakları zikiyor onu diyeyim*,bedava pasta yeseydim daha güzel şeyler yazabilirdim.* tamam bende şaka yaptım ne var yani, iyi karşılandık kafe sahibi ayı abla iyi davrandı bize. * yazlığına da çağırdı bizi kısfet bakalım artık.
özellikli mekanlar içerisindeki istikrarı ile takdire şayan, tebrik edilesi işletme..
tuvaletin kapısını genişletsinler yada belediyeye haber verecem.*
geçtiğimiz haftasonu şiirleri nedeniyle hasta olduğum garson mustafa'yı görmek için gittiğimde bana servis yapan beyaz gömlekli,uzun saçlı,resim bölümü mezunu(yanlış duymadıysam) garsonuna aşık olduğum, sohbet etmek için fırsat bulamadığım,bu nedenle de tekrar gittiğim mekan. garsona aşkımı ilan ettikten sonra mekanlar ilgili bir şey söylemek gerekirse samimi bir ortamı var,müziğin sesi biraz yüksek,fiyatlar diğer gay mekanlara ve hatta binbir türlüsü bulunan hetero mekanlara oranla uygun,gidilesi bir cafe.
9 ay sonra yeniden uğradığım mekan. çok daha ferah bir hal almış. mobilyalar değişmiş, projeksiyon takılmış, kamera şakaları izletiliyor. wc nin kapısı halen aynı, değişmemiş. bu yıl bir daha restore edileceği haberini aldık.
bana eşlik eden biri olmasa giremeyeceğim koltukları rahat bir cafe. mûzikler biraz farklı ama olsun eğlendim eğlendiğimizi düşündüm.
ayrıca cafeden çıkıp eve gelme sırasında eve geldiğimde uyuduğumda uyandığımda ve bu entry'yi yazarken ruh halim bu halde
dinleyin görcepniz
eskiden sırf nehir için giderdim. 3-4 yıldır ne alemde bilmem. inşallah yerli yerindedir.
3-4 sene once bir kaç kere gitmiştik tavla falan oynamak için o zaman baya iyiydi nehir'in etkiside vardı tabiki ama suan ki hali hakkında fikrim yok.. arada onunden gecerken bir kaç tipin cıktıgını goruyorum ama fecii
ilk açıldığı günlerde gitmiştik ve masada duran kekleri koklamak için eğildimde"dikkat et burnundan kıl düşer"şeklinde sahibinden fırça yediğim,benim ise cevaben kendisine "kıl düşerse hepsini satın alırım",diye cevap verip sahibini morarttığım gey,lezbiyen kafedir.ay ne biçim tanım yaptım yaaaa ben bile yoruldum heee
fotoğraf ve şiirlerini beğendiğim garson mustafasını görmek için gittiğim sıcak bi ortam.
küçücük mekanda kocaman koltuklarıyla dünyanın en saçma mekanı olmaya adaydır. hala öyle mi bilemiyorum, ya da ben 'oradan' mı bahsediyorum, bunu da bilemedim. öyle bir şeydi.

neyse çok saçma bir mekansın bye.
sahibi çok ağır, ölçülü, insancıldır. lgbtt vergisi almayan bir kaç mekandan birisidir.
  • /
  • 2