cemil ipekçi

cemil ipekçi ve onun gibilerinin bu ülkede(özellikle televizyon kanallarında) ciddi bir kamuoyu oluşturabileceğini düşünüyorum ama bunu söylemleriyle daha kötü hale getiriyorlar. yani benim gözümde bu ülkenin ötekileştirilmiş, şiddet görmüş, tacize uğramış eşcinselleri için neler yapabileceğinin farkında olmayan yurdumun ünlü eşcinsellerinden. diğerlerinden tek farkı bunu itiraf etmiş olması. kendisininin eşcinsellerin halinden anlaması için sevgilisiyle gezerken daha fazla mı dayak yemesi gerekiyor anlamıyorum.
akp'ye daha doğrusu tayyip'e bir zamanlar derin bir hayranlık duyduğu için şimdi kafasını duvarlara vuran insan.
en önemli ayrımın sınıfsal olduğunu gösteren iyi bir örnektir kendisi.

katıldığı bir programda hindistan gezisi sırasında karşılaştığı yoksul insanlardan 'onlar hepimizden daha mutlu aslında çünkü iç huzuru sağlayan bir inançları var' minvalinde bahsetmişti. bu kadar gerçeklikten kopuk ve oryantalist bir söze dayanamayan diğer konuk yoksulluğun kendiliğinden gelişen bir durum olmadığını, politik sebepleri olduğunu söylemeye çalışınca da 'önemli olan iç güzelliktir' gibi klasik 'beyaz' ve sığ argümanlardan dem vurduğunu hatırlıyorum.

meselelerin politik ve sınıfsal boyutunu göremiyor olmak sağlıklı bir yetişkin için kabul edilemez bir durumdur. kendisinin naifliğine vermek isterim ama bana daha çok gümüş kaşıkla beslenenlerde görülen sınıfsal ve yarı bilinçli körlüğü çağrıştırmaktadır.
dün bir program da denk geldiğim modacı kişi.
''benim göz kalemim varsa , bıyığım da var! onu es geçmemek lazım'' demiştir cinsel kimliği hakkında.kendisinin heteroseksist olması ciddi bir trajedidir.random gülme isteği yaratıyor.
kral çıplak'ta geylerin erkek bedenine hapsolduğunu, seçim sonucu ve bir de aile desteği yoksa işin cinsiyet değiştirmeye kadar gideceğini iddia etmiş kişiliktir. kimdir kim değildir diye bir dinleyeyim dediğim ama hayal kırıklığına uğradığım tasarımcıdır.
show tv de yayınlanan ve jüriliğini yaptığı bu tarz benim yarışmasında, yarışmacılardan tutun da, diğer jüriye kadar tüm canlılarla tartışmaktan geri kalmayan modacı.
her şey kabul de o bıyık ne yaa?
ben tarz biriyim, nerde görülmüş bıyıklı gey demiştir bugün. bu ülkede sakallı bıyıklı geylerden pek bir habersiz anlaşılan.
çok aşırı bilgili bir insan. bir kanalda katıldığı ropörtajını dinlemiştim, hakkındaki olumsuz düşüncelerim tamamen değişti. kendimden utandım.
bugün 6. sı düzenlenen genç tasarımcılar defilesinde (yarışmasında) jüri idi. beylikdüzü marmarapark avm de düzenlenen defile sırasında fotoğraflarını çekerken bana bakıp göz kırpmasıyla durup dururken heyecanlanmamı sağlamıştır.
bir demecinde türkiye'de eşcinseller sadece ruj sürme ve seks hakkı istiyor beyanında bulunmuş alemeti-harika kişidir.
yaşadığı ülkede bütün eşcinsellere ilk sürmesini babasının aldığını sanan, feodaliteden bihaber olmasına rağmen muhafazakarım diyen, mevcut hükümet yaltakçısı modacı.
nereye kayboldu bu muhterem yalaka modacı bey. hiç görünmüyor ortalıkta. ne ramazan yemeklerinde, ne twitter aleminde yok yani. hayırdır ülkeyi mi terk etti yoksa. her fırsatta osmanlı desenlerine dair defileler düzenleyen ipekçi kardeşi çok özledik be yaa. bir çıkıp ortalığa iki saçmalasa ya.
hem bıyıklı, hem feminen nasıl olunur sorusunun cevabıdır.
  • /
  • 2