cinsel yönelimi olanlara anayasal güvence

anayasa uzlaşma komisyonunun eşitlik maddesiyle ilgili haberini veren show tv'nin kullandığı alt başlıktır. aynen "'cinsel yönelimi' olanlara anayasal güvence" şeklindedir. insana, zorla "benim yönelimim var, senin yok mu?" dedirtmektedir.

ayrıca (bkz: meclis anayasa uzlaşma komisyonu)
eşcinselleri nasıl olduysa kucaklarken, aseksüelleri devre dışı bırakan uygulama.
alt yasalarla desteklenmedikçe ve de devlet organlarınca (yargı,polis v.s) uygulanmadıkça sadece laftan ibaret olacak güvence.bence işe cinsel yönelimleri farklı olanların can güvenliği ile başlanmalı.
kaçınılmaz son elbet bir gün gelecek.bizler çoğaldıkça ve akıllanıp eşcinselliği sadece seks yapma özgürlüğü saymadıkça;polis,asker,öğretmen,milletvekili...olup bizde varız bu ülkede bizim de haklarımız olmalı deme cesaretini gösterirsek sesimiz elbet yükselecek ve anayasada yankısını bulacaktır.
muhtemelen tüm heteroseksüelleri kapsayacak güvencedir. puan toplama çalışmalarından öte gitmez. aynı senaryoyu 2002 de de izlemiştik. bizlerin yönelimine hastalık olarak bakmaya ve öldürmeye devam edecekleri de ortadadır.
eşcinsel deyince, abdesti bozulduğuna inanan birinin bu güvenceyi vereceğine gelde inan.
misak-ı milli sınırları içindeki herkesin yaşama, düşünme, ifade, gösteri ve yürüyüş hakları da anayasal güvence altındadır. ama haziranda öldürülen beş genç, kim vurduya gitti. birçok trans için eceliyle ölmek lüks haline geldi. kadın cinayetlerine girmiyorum bile. hey yavrum hey! daha bireylerin yaşama haklarına sahip çıkamıyor cinsel yönelimi güvenceye alacakmış! tanım: ağzımı bırakıp başka yerlerimle gülmek istediğim göz boyama, oy aşırma tuzağı.
"cinsel tercih"ten "cinsel yönelimi olanlara" kadar evrimleşebilmiş türk medyası. olsun bu da bir gelişme.

ve evet her ne kadar olumlu bir adım olsa da herkesin söylediğini ben de tekrarlayacağım. devlet baba ana yasayı düzenli olarak iğfal ettiği sürece bütün çocuklar piç olarak doğmaya devam edecek. dolayısıyla hukukun zaten olmadığı bir yerde anayasa kimi ne kadar güvence altına almış pek de bir önemi yok.
hali hazirda kadinlari koruyan bir suru yasa var ama siddete ugrayan bir kadin polise gittiginde kocandir dover diye ecele gonderiliyorsa,bir escinsel ibnelik yapmasaydin sende diye umursanmaz.
yasalar bi halta yarayip caydirici olsaydi dunya bu kadar boktan bir yer olmazdi.
ama yine de umut veren bir gelisme.