cinsiyet değiştirme ameliyatı

cinsiyet değiştirme ameliyatı, kadından erkeğe ya da erkekten kadına dönüşmek için yapılan tıbbi uygulamadır.
bedeninden memnun olmayan adem yada havvaların istedikleri bedende yaşamak için geçirdikleri tıbbi operasyondur efendim.

ameliyatın gerçekleşmesi için hastane, komisyon raporları, mahkeme kararı gerekmektedir. erkek cinsiyetine sahip olmak isteyen kadınlara yapılacak olan penis için iki yöntem kullanılmaktadır. bunlar ön kol derisiyle ya da bacaktaki ince kemik üzerindeki deriyle yapılan protezlerdir. bu ameliyat, penisi oluşturacak flapların hazırlanması, yeni idrar yolu oluşturulması ve alt yüzden görünüm gibi evrelerden oluşmaktadır.

kadın cinsiyetine geçmek isteyen erkeklere yapılan ameliyatlarda penis derisi dipten çepeçevte kesilerek eldiven parmağı gibi yüzülür ve çıkartılır.[3] derisiz kalan penisteki süngersi, kavernoz dokular (corpus cavernosum) iki yana kasık derisi altına gömülür böylece vulvanın büyük dudakları (labia majora) gibi kabarıklık sağlanır.

erkekten kadına ilk cinsiyet değişimtirme ameliyatı 1950'de danimarkalı doktor christian hamburger tarafından yapılmış, amerikalı george jargensen dönüşümle christine jargensen olmuştur
vücut formunun ruh biçimine uygun hale getirilmesi
süreci zor, sonrası fiziksel ve ruhsal olarak sancılı bir dönem, sonrası da sıkıntılı bir operasyon aslında. uzun süreli işlem ve operasyon sonrası sancılı bir süreç gerektirir. bir yerde izledim ve tüylerim diken diken oldu.
lgbti sağlığı serisi – trans cinsiyet değiştirme operasyonları (1. bölüm)

https://homojendergi.com/lgbti-sagligi-s...

lgbti sağlığı serisi: trans cinsiyet değiştirme operasyonları (2. bölüm)

https://homojendergi.com/lgbti-sagligi-s...
zihindeki cinsiyetle bedendeki cinsiyet arasindaki uyumsuzlugun giderilmesi islemidir