diablo 3

ortalığın amına koyacak oyundur kendisi. beta
key de vermedi itolitler... yıllarca bekledik. hala bekliyoruz. yine video
çıkarmışlar. çıkarın lan artık oyunu çıkarın
abartmıyorum 10 senedir hala bilgisayarımda yüklüdür diablo2.ben umudu kestim artık.
bu kadar (ve hala) beklemenin sonu bence kesinlikle mutluluk olacaktır. blizzard utandırmadı, ve utandırmayacaktır. bir duke nukem forever olmayacağı kesindir.

ama.. yine de... artık gelsindir. şeytan gel, kapımı kır, bilgisayarıma gir, günümü gün et.
d2 exp dan çıktım . wow acc açtım, ulan key geldi mi diye..sonra sözlüğü açtım bir de ne göreyim. benim gibi d3 bekleyen yazarlar varmış. nedende pek bir sevindim. diablo, diablo ii, diablo ii expension. neredeyse 6 yıl önce duyurulan ve halen beklenen diablo iii. öyle pleysteyşın geyiği değil hacii bunlar..gerçek oyun. heyecan merak korku. gerçi kendisini 6 yıldır wow ile aldatıyorum ama wow da son yamaya kadar iyi oyundu. sanırım son zamanların en iyi çıkışını yapacak. bazı yorumlara göre eski sürümlerdeki gotik hava yerini biraz pastel tonlara bırakmış ama betaya bakılarak yorum da yapmamak lazım.
diablo=loot manyaklığı
yeni gelen sınıfları beğenmesem bile efsanenin devamı niteliği olmasından dolayı sadece seslendirmesi için bile oynanabilecek oyun.

beta testerların oynamasından hiç bir şey anlamadığım action rpg . bi menü açıp dakikalarca cursor u ekranda gezdirip düşünen... error yiyip mouse u error satırlarında gezdire gezdire okuyup anlamayan ve oyunu kapatan... aynı itemi defalarca yerinden çıkarıp çıkarıp takan tahminimce ergenliğe ulaşamamış mini beta testerlar bunlar
sorun bizde değil testerlarda.

malesef ki ertelene ertelene en son duyuruyla 2012 başına ertelenmiştir.
http://us.battle.net/d3/en/blog/3552227/%e2%80%9csoon%e2%80%9d_was_too_soon_--_diablo_iii_to_arrive_in_early_2012_-9_23_2011#blog

(bkz: kavuşmak hayal oldu)
diablonun ilk zamanlarında kafelerde yan masaları izleyen kısa pantalonlu tiplerdendim <br> <br>biliyorum biraz utanç verici ama çocuktun lan dalga geçmeyin <br> <br> malesef hiç diablo oynamadım ama d3 çıkınca kesinlikle deneyeceğim
blizzard yöneticilerine gelsin benden bu parça.. <br> <br>
<br> <br>yeter lan artık çoluğumu çocuğumu kesicem. yılan hikayesine döndürdünüz bekle bekle saçlarımız beyazladı.
2008 yılında duyurulan rpg tarzı oyunların ilahı. hala çıkması beklenmektedir. 2018 de çıkarsa şaşırmam.
http://www.diablo3turk.com/index.php/forum/29-diablo-3-genel/27-cvp-diablonun-hikayesi
http://eu.battle.net/d3/en/

15 mayıs 2012
diablo 2 kadar sağlam bir hikaye ve cinematic sahibi olmasa da, yıllardır beklememe değmiş olan oyun.
oyunun çıkışının üzerinden geçen 24 saat içerisinde gerçekleşen satış adeti 3.5 milyon olup rekoru kırmıştır.
96'lı ergen bir gaymer olarak diablo serisinin oynadığım ilk ve tek oyunu. "ayh hack and slash de neymiş önemli olan hikaye" şeklindeki cahil savunmamı götüme sokmuştur adeta. hikayesi de atmosferi de manyak gibi içine çekiyor. bir on yıl erken doğsaymışım da eski oyunlarına yetişebilseymişim diyorum şimdi. gerçi pek çok oyun için diyorum bunu.
(bkz: baldur's gate)
(bkz: planescape torment)
(bkz: morrowind)
oynarken bu kadar zevk almamda co-op faktörü de etkili oldu tabi.
grindın allahı olan oyun. ben pek haz etmiyorum da seveni seviyor. mesela çıkalı kaç sene oldu ama benimki deli gibi riftliyor her akşam. ilginçtir, izlerken oynarkenki kadar sıkmıyor bence. super smash bros oynatmaya çalıştığım adam gidip de diablo 3 oynayınca yeni enema yapmış gibi içimde bir buruk acıyla oturup izliyorum ne yapalım.*
bugünlerde path of exile'ın eline vermiş olduğu oyun. 2.sini çılgınlarca oynadığım dönemin hatrına hala bazı sezonlar şans verip deniyorum, ama yok, sıkıyor.

4'ü bekliyoruz artık 3'ten blizzard bile ümidi kesti.
şuan ki haliyle çok kısır bir oyun evrenine sahip, zaten izometrik görüşün pek de tutulmadığı bir çağda olduğumuzdan bu efsaneyi kurtarmanın tek yolu, first person rpg tarzında ve eski gotik temalara sadık kalan yeni bir seriye başlamak olabilir. sonuçta diablo'nun geldiği nokta başlangıçtaki ürpertici halinden çok uzak. bahsettiğim koşullar altında lovecraftian korku unsurlarıyla biraz noir biraz gotik havada bir soruşturma hikayesi hiçte fena olmaz. kaldı ki temaları bunu güzelce besleyebilecek temellere sahip.

ama muhatabımız blizzard olduğundan mütevellit olmasını beklemek pek temiz kalplilik olur. özellikle activision ve blizzard evliliğinden sonra daha da sıkar bunlar.