djarum

muazzam sigara!

karanfilli (bkz: djarum black), mentollü (bkz: djarum menthol), vanilyalı (bkz: djarum vanilla), vişneli (bkz: djarum cherry) ve djarum special ve djarum super adında türleri mevcut.
yine marjinal, yenilikçi, farklı tat arayan sigarası: djarum*

(bkz: hangi sigarayı kim içiyor)
arka arkaya içilen 3 maksimum 4. sünden sonra karanfilli şeker çiğniyormuş hissi veren sigaramsı.
arada içilecek çatır çatır çatlayan keyif sigarasıdır. arka arkaya çok fazla içilemeyen sigara. çünkü karanfil ya da cherry aromalarına aldanmamak lazım zira zifir nikotin değerleri çok yüksektir. zifir:10mg, nikotin:1mg, karbon monoksit:10mg
kretekdir. nikotin oranı sigaralara göre düşüktür, zifir oranı yüksek ve içim süresi uzundur. benim favorim djarum black.
bir türlü içemediğim karanfilli siyah sigara. ah bir bulsam.
çok yavaş biten sigaradır. birincisi zor bulunduğu ya da freeshoptan sınırlı sayıda alındığı için az az içilmesindendir. ikincisi gerçekten yavaş biter. küllüğe bıraktığınızda da kendi kendine yanmaz. çok yavaş yanar ve normal sigaralara göre hemen bitmez.

kişisel tercihim djarum menthol ve djarum cheerry'den yana.
karanfilli güzel sigaradır. ilk olarak bu sigarayı amene torime meşhur klbinde görmüştüm. ordan sonra direkt aldım.
buram buram marjinallik kokmak için iyi bir seçimdir.
paketi 25 tl olan arada ödül olarak aldığım her yerde bulunmayan efso sigara
karanfil hariç cherry, menthol gibi aromalıları olduğunu söyleyenler olmuş. yanılmıyorsam örneğin kirazlıysa karanfilli kirazlı oluyordu, yalnızca kirazlı değil. aynı şekilde mentollü karanfilli
yıllarca adının djarium olduğunu zannettiğim, lise çağlarında içtiğim, içim süresi 20dakikayı bulan karanfilli sigara markasıdır.