düğünlerde gelinlik giyen küçük kız

salona girerken saç baş yapılı ve temiz gelinlikle girerler genelde. salondan çıkarken görülenleri maddelemek gerekirse;

1- kendisine 25 yaş büyük olan topuz dağılır.
2- gelinlikte yer yer düğün pastası lekeleri.
3- gelinlikteki sarı lekeler vardır, bunlar çiş değil* limonata lekesidir.
4- uykulu ya da uyumuş bir beden*. her ne kadar prenses edasıyla salona giriş yapsalarda ayağı yanmış tazı gibi salonun her yerini koştukları için genelde yorulur ve uyur bu kızlar. saçları çekilesidir. evet.
kezbanlığa başladığı düğündür. damatlık giyen küçük çocukla dans ettirilir, avını sinsice yakalamayı bu zamanlarda öğrenir.
gelinin çirkinliğini örtmek adına oynanan kirli bir oyun
(bkz: yemezler)
cinsiyetçi rol, isbölümü ve kliselerin sürdürülmesi, pekistirilmesi için gerekli olan maskaralik. baba olsam, sirf bu kliseyi yikmak adina kizima gelinlik yerine astronot kiyafeti giydirirdim dügünde.

(bkz: tabu deviren)
düğünde üstüne kola dökülesicesi oynayan, zıplayan ve sempatik görünmeye çalışan bakir kız modeli.

(bkz: minyatür gelin)
artık evcilik değil evlilik oyununda olduğunu farkedemeyen kızdır.
şimdiden geleceğine ve toplumun normlarına göre yaşamaya alıştırılmanın ilk basamağıdır.
suratına mala, boyacı fırçası ve parşomen kağıdı ile badana şeklinde makyaj yapılan kızdır ayrıca, sanırsın makyaj hamuruna yatırılmış.

ağlayarak her dediğini yaptıran, gelin tacına yapışan; gelinlik ve duvağa tutunarak dolaşan gecenin kamberi olan bu yavrucak; toplumun "evlenip sike sike yuva kuracaksın, başka seçeneğin yok" baskısına yönelik rol modelinden başka bir şey değildir. normalde o makyajı başka zaman hobi olarak yapsa aile şiddetine ve dayağına maruz kalacağı kesindir.