erdoğanın yumurtlayacağı olası anti lgbti yasa

valla bu gerilim ortamında piyangonun eninde sonunda bize vuracağını tahmin ediyordum. olan oldu rte açtı bayramlık ağzını. şimdi evhamlı bir şekilde oturmuş olasılıkları düşünüyorum.
lgbti+ bireyleri çocukları ve gençleri buna özendirerek türk aile yapısını bozmakla yargılayabilecekleri bir madde açıklayabilirler gibime geliyor. muhtemelen 2 yıl kadar bir hapis cezası falan olur.

ne olur konu çabuk değişsin ve bizi unutsun bu herif ya. of napsak bir süre sessiz sessiz otursak mı seçimlere kadar napsak ya? ben korkmaya başladım valla.
teklif haline bile gelmez. kılıçdaroğlu tavrını koydu zaten. yapmak istedikleri algıyı oluşturdular.
ne olursa olsun inceldiği yerden kopsun, çıkarsın bakalım yasasını, tüm onaylamadığı ilişkileri önce kendi kabinesinde bulacak
kadınlar sadece erkeklerle erkekler sadece kadınlarla evlenebilir şeklinde yazılacak yasa
medeni kanunda evliliğin bir kadınla erkeğin arasında olabileceği zaten yazıyor ben asıl ne gibi bir ek yapacak ben onu merak ediyorum

a. ehliyetin koşulları
ı. yaş
madde 124- erkek veya kadın onyedi yaşını doldurmadıkça evlenemez.
ancak, hâkim olağanüstü durumlarda ve pek önemli bir sebeple onaltı yaşını doldurmuş
olan erkek veya kadının evlenmesine izin verebilir. olanak bulundukça karardan önce ana ve
baba veya vasi dinlenir.

a. başvuru
ı. başvuru makamı
madde 134- birbiriyle evlenecek erkek ve kadın, içlerinden birinin oturduğu yer evlendirme
memurluğuna birlikte başvururlar.
evlendirme memuru, belediye bulunan yerlerde belediye başkanı veya bu işle görevlendireceği
memur, köylerde muhtardır.


yani evlenme yasaklarına da bakarsanız hemcinsler ilgili bir evlenme yasağı sayilmamis neden? çünkü iki kişinin bu konu hakkındaki iradeleri yok sayılıyor da ondan. adamdan saymıyorlar diyelim

belki evlenme yasağı olarak oraya bir cümle ekler. zaten yasak olan birseyi biz yaptık diyebilmek için

tabi sonrasında anayasa mahkemesine goturulebilir bu düzenleme iptali istenebilir ki iptal edilirse o zaman demekki evlilik hakkı gündeme gelebilir yeniden. ama tabi iptal istemek herkesin harcı değil muhalefet partileri yapabilir diye biliyorum iktidar da öyle.

işte böyleyken böyle amcanızla evlenebilirsiniz evlilik vardır ama geçersizdir. ama hemcinsinizle evlenmeye kalktınız mi evlilik geçersiz değil direk olarak yoktur. yokol yokol yokol diyip kendi yolunuza bakabilirsiniz

güzel bitirecektim ama cıvıdı
akp içindeki gizli lgbt'lilerin desteğini kaybederek oy oranı yüzde 15'lere düşürecek hamledir.
zaten sessiz sessiz oturan bir kitle yok mu? ben bile bu olası durumda, lgbt (artık her neyse)'ciler patır patır bahsedilen adaletsizce cezaları alırken sesini çıkarmayacak çok sayıda eşcinsel gösterebilirim.
yine klasik belli bir azınlığı hedef alarak çoğunluğun oyunu toplama çabaları ,sadece seçime yönelik son çırpınışlar gibi görünüyor .millet aç insanlar kirasını ödeyemez duruma gelmiş daha bu aile kurumu bık bık.hala en az üç çocuk hala çoğalma peşinde .klasik bir vizyonsuzluk örneği.
"devlet, ailenin huzur ve refahı ile özellikle ananın ve çocukların korunması ve aile planlamasının öğretimi ile uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirleri alır, teşkilatı kurar.
(ek fıkra: 7/5/2010-5982/4 md.) her çocuk, korunma ve bakımdan yararlanma, yüksek yararına açıkça aykırı olmadıkça, ana ve babasıyla kişisel ve doğrudan ilişki kurma ve sürdürme hakkına sahiptir.
(ek fıkra: 7/5/2010-5982/4 md.) devlet, her türlü istismara ve şiddete karşı çocukları koruyucu tedbirleri alır.
(1)bu maddenin kenar başlığı “ı. ailenin korunması” iken, 7/5/2010 tarihli ve 5982 sayılı kanunun 4 üncü maddesiyle metne işlendiği şekilde değiştirilmiştir.
(2)bu fıkraya, 3/10/2001 tarih ve 4709 sayılı kanunun 17 nci maddesiyle ,”ve eşler arasında eşitliğe dayanır”ibaresi eklenmiş ve metne işlenmiştir." şeklinde yapılmış düzenleme. hukukçular anlatabilir.