eşcinsel evlilikte imam nikahı

islamın eşcinseliğe bakış açısını tekrar tekrar sorgulatan nikahtır.

http://www.taraf.com.tr/haber/escinsel-ve-imam-nikahli.htm
cemil ipekçinin bahsettiği ve savunduğu olay, eğer evlilik sevgiden kaynaklı kutsalsa tanrının huzurunda yapılmalı; tapu gibi belediyeye ait kağıt üzerinde değil,,avrupada,amerikada papazların kiliselerde kıydığı nikah kanuni sayılıyor, kimsenin belediye iznine ihtiyacı yok. *
efendim islamda yeri olmadığı için eşcinsel evliliklerde de bahsi geçmemesi gereken nikah türüdür.

adeta bir mahsun kırmızıgül filmi gibi daha açıklayıcı olursak, imam nikahının islamda yeri yoktur ki, neden her hangi bir eşcinsel böyle yersiz bir şeyi arzulasın?
allaha emanet yaşayan eşcinsellerin tüm reddedilişlerine karşın evlilikte de yine allaha emanet olduklarının kanıtı. ne de olsa islam hoşgörü dini değil mi?
1-2 yıl önce bir çiftle tanışmıştım beraberliklerinin 11.yıllarında olan aynı evde yaşayan dindar bir çiftti ve imam nikahı kıydırdıklarını söylemişlerdi. garipsemiştim ama detayını da soramadım nerde nasıl yaptılar şeklinde.. anladığım kadarıyla türkiye'de oluyor bu işler, gönüllü imamlar var sanırım..

şu an tahminimce 13. yılında olan çifttir. allah uzun ömür versin kendilerine, teşekkürler.
eşcinsellik değil de genel olarak imam nikahı varsa neden resmi nikah ayrı iki kez nikahlanmak gereksiz zahmet madem din gereği ülkede imam nikahı şart o zaman imam nikahı resmi olarak da geçmeli , konu ile alakası yok ama tem edesimmgeldi .
ay bu başlığı açamamış olmak beni üzdü. tam olarak hayalim olan bir şey.
ay ben bunu yapmıştım bir kere. sevgilimle imam nikahı kıymıştık. ama ben sakso çekerken kocam bir türlü boşalmayınca boşal dedim üç kere. ama ağzım dolu olduğu için boşol boşol boşol diye ses çikinca nikahimiz düşmüştü.
yanlışlıkla dul kaldım :/
onu bunu boşverinde ilk önce düzgün birini bulun seviyeli bir ilişkiniz olsun imam nikahını kıyarsınız :)