eski sevgilinin yakın arkadaşlarınızla çıkmaya başlaması

pişti durumlarının en kötüsü. karşılaştığının yaşadığınız şoktan sonra gıcıklığına, o odunla mı çıkıyorsun? yatakta da pek iyi değil diyerek arkadaşın soğutulduğu bir illişki türü. (bkz: ilişkinin başlamadan bitmesi )
eski sevgilinin sende bıraktığı iz önemli motorize ekipler amiri olan bir kız ise arkadaşına küçük ipuçları bile verirsin mesela...
sık sık yaşanan olaydır. ayrılana kadar senle görüşmezler sonra yine omuzunda ağlamak için ikisi de seni bulur.
ahlakçı bir tip sayılmam ama bana itici gelen durum.bir zamanlar her şeyini paylaştığın,her zerresini bildiğin bir insanın en yakın arkadaşınla yanyana görmek fazlasıyla absürt.
girl code olsun bro code olsun hepsine aykırıdır, olmaz, olmamalıdır. bros before hoes (sevgililerden önce erkek arkadaşlar-dostlar!) mantrasına terstir.
sırf rencide etmek için özellikle yakın arkadaşlarınızla çıkıyor ve onları plan dahilinde gözüne kestiriyorsa düşünmek lazım tabi adam eski sevgili değil resmen intikam ve nefret ikonuymuş meğer. ancak içinde galiz bir denk getirme arzusu olmadan tesadüfler sonucu böyle bir aşka kapılmışsa eleştirmek anlamsız tabi.

genelde ilk şık olur.
yakın arkadaşın o kadar da yakın olmadıgını gösterir.
"ama sen sevmiyorsun zaten" bahanesi ile yapılan eylem.


öyle eski sevgili de, arkadaşta olmaz olsun.
biten bitmiş giden gitmiştir. belki kimyalar bu iki insan için daha iyi tutacak çok da güzel mutlu olacaklardır. kendi mutsuzluklarımız için başkalarının ilişkisine kem gözle bakmamak en iyisidir, hemde kendi sağlığınız için. adam tükenmedi ye dünyada.