evanescence

1995 yılında piyanist ve vokalist amy lee ve gitarist ben moody tarafından little rock, arkansas ta kurulmuştur.
childish intentions ve stricken grup issimleri ile de hatırlanan grup son olarak evanescence adını almıştır.
bring me to life adlı parçaları sayesinde 2 grammy ödülü kazanmışlardır.
başı götü kalkık amy lee adındaki dombili bumbala çekiyor bu grubun başını. vakt-i zamanında ben moodyyi de gruptan şutlamıştı bu hanımkız. "ay ben evanescencenin her şeyiyim" modunda dolanıyor, çemkiriyor, çirkeflik yapıyordu. alacaksın karşına, dombili yanaklarına tokatları indireceksin bir bir.
ehm. neyse.
birkaç tane iyi şarkısı vardır bu grubun. özellikle ilk yıllarda, daha underground, daha "rare" oldukları vakitlerde daha taşşaklı müzikler yapıyorlardı.
sonra ortam piçi oldular işte.
yazık oldu.
dombalak eymi.
bring me to life parçasıyla müthiş bir çıkış yakalayan amerikalı rock grubu.web;

http://www.evanescence.com/
lisedeki aptal arkadaşlarımdan dolayı hiçbir zaman sevmeyi başaramadığım topluluk!
bu haftasonu dream tv teması olan gruptur. böylelikle kanal kendi adıma haftasonu açık kalmayı garantilemiştir. demin eskiden hayatımda olan birisi ile çalıp söylemeyi çok istediğim şarkı çaldı. 2 dakika boğazım düğümlendi. şimdi ise yemek yiyebiliyorum *

sweet sacrifce isimli şarkısındaki fear is only in our minds diyerek bir çok korkumu yenmeme sebep olan grup
call me when you are sober şarkıları dinlenmeye değerdir. klip için; <br> <br>
lithium , my immortal , hello , good enough gibi bir kaç güzel şarkıya sahip , onun dışında baya bir fos gelen grup .
bir dönem adını ve şarkılarını duymaktan bıktığımız şimdilerde ise çıtları çıkmayan çıksa da tutunamayan grup. <br>çıkışları iyi olmuş idi.
ben moody'siz bir hiç olan grup ya da feci şekilde ben moody'nin bedduası sonucu hiç oldu bu grup,son albümleri evanescence* gerekli ilgiyi görmüş durumda değil, sanırım hala my immortal ve lithium'un* ekmeğini yiyor olsa gerek,bilmedim.
an itibariyle whisper şarkılarını dinlerken sözlükte denk gelmemle bana güzel bir sürpriz yaşatan gruptur.
ben moody'sine ölüp bittiğim, gidişiyle hiç olmuş grup ama neyse ki hiç olmadan önce fallen gibi bir albüm yapmış olan grup. yeniden türkiye'ye geliyorlar. türkiye'deki geçen konserini izledim, gitmeyenler gitsin görsün amy lee'yi dünya gözüyle...
ee ayı sözlük burası. neredeyse herkes ben moody'den bahsetmiş. biterim ona* ben moody'den sonra hard rock'a yönelmiş ve kendi ipini kendi çekmiş bir gruptur.
evenescence diye okumayı seviyorum komik oluyor bence iyidir hoştur da melankolinin de bir sınırı var yahu ama bu kadının bir kere eğlenceli bir şarkısı duymadım görmedim.
bring me to life, everybody s fool, going under dısinda pekte iyi sarkilari yok. bos bir grup bence. suan adini tam hatirlayamadigim bir adamla duet yapmisti bu grubun solisti hanim kizimiz. sarkinin adi broken dir ve pek guzeldir.

düzeltme: ''bir adam'' seathermış. kevbear'a teşekkürler.
az evvel bir kaç klibine denk geldiğim ve "vay be yaşlanmışsın ihtiyar" dememe sebep olan müzik grubu. yalnız klipler çok sıkıymış. şarkılar efsane.

benim listemin başında everybody's fool

lisedeyken bütün şarkılarını ezbere bildiğim, posterlerinin odamı süslediği, istanbul da ki konserine koşa koşa gittiğim bir zamanların hoş sonradan boş olan grubu.

yeni albüm ve yeni klipli şarkısı ile sevindirmiştir. bu kadının şarkı yazış şekline de, vokalliğine de, sahne performansına da, ulan herşeyine de hayranım yani. gotik kraliçem benim yirim.
  • /
  • 2