evli gaylerin uzun süreli ilişki isteği

bana garip gelen durum. evlilik yapmış adama tek seferlik ilişkiler daha uygun olur düşünüyordum ama gerçekten bekar gaylere göre daha sadıklar. neden acaba?
sebebinin, bekar gay'lere göre kaybedecek daha çok şeyleri olması olduğunu düşündüğüm durum.
bir senede, aylık 3 ten hesaplasak yatacağı erkek sayısı 36. had bunu yuvarlayıp 30 diyelim. öbür türlü çok kaşar olduğunu varsayıp en fazla 3 sevgili değiştirir. hangisi daha riskli?

edit: ben bu başlığa yazdıktan sonra ilk entry değiştirilmiş. yoksa durduk yere olayın matematigini yapmadım. amaç ne onu da çözmüş değilim.
offf yine buralar üstten bakmalarla dolmuş..
ne kadar ilişki yaşarlarsa kardır onlar için.
aksi takdirde muhtemelen eşlerine hastalık geçirme olasılıklarından dolayı tek ve güvenilir bir erkek bulma istekleri.
yukarıda bazı arkadaşların yazdığı gibi bence de asıl sebebi güvenliktir. her türlü güvende hissetme sebebi. evli bir eşcinsel bekar bir eşcinsele göre daha fazla risk barındırır. günübirlik ilişki türü de evli bir insanın zamanı daha kısıtlı olduğundan daha yorucudur. bu tür insanların kafa yapısı “evet evliyim. eşcinsel olduğumu evlendikten sonra fark ettim, ev hayatım ayrı bu hayatım ayrı” olarak kendini gösterir. hatta böyle yaparak kendilerini rahatlatmaya çalışırlar. sebebi ne olursa olsun evli insanlara bulaşmamak gerektiğidir. ha eğer karşıdaki kişi de evli ise o zaman bu durumu o iki kişinin vicdanına bırakırım.
insanların uzun süreli ilişki isteği ile aynı minvaldedir. bu durumun evlisi evsizi yoktur.
hem uzun süreli hem de tek benden başkası ile olma diyeni hiç çekilmez. karısından fırsat buldukça gelecek, sadece kendi canı isteyince yapacak... kalsın...
bu evli gayler de fazla olmaya başladı. durumlarını anlıyoruz ve kendilerine kızmıyoruz ama bu kadar da pişkinlik fazla. hem aileye sahip olayım, eşim her konuda destekçim olsun; hem de bana sadık kalacak, istediğim zaman görüşebileceğim bir erkek sevgilim.

oh paşam ya, kurmuşsun düzenini vallahi helal olsun.
ünlü bir sözleri de vardır. neredeyse hepsi aynı cümleyi kuruyor. “eşim bir kadın olduğu için erkekle onu aldatmış olmuyorum. başka kadınlarla beraber olursam eşimi aldatmış olurum. seni de bir erkekle aldatırsam ihanet etmiş olurum.” oldu canım. yani anlıyorum insanoğlu bir çıkış noktası bulmak için bahaneler üretir de bu kadarı da pes doğrusu. sonra da türk aile yapısından bahsederler ağızlarını doldura doldura. kafalara gel :)
bi de bunlarda genc takintisi var o moruk hallerine bakmadan
öncelikle o sadık olmak değil, sadakat cinsiyete göre değişmez. yattığı tek kadının karısı, yattığı tek erkeğin de "sen" olman, duygusal ya da cinsel anlamda iki farklı kişiyle beraber olduğu gerçeğini değiştirmez. bir çok açıdan bu durumdaki arkadaşları savunuyor olmama rağmen, evli birinin temelde sadık olduğunu savunması abesle iştigal.
diğer taraftan uzun süreli kısmını, bu tarafına ayırabileceği zamanının kısıtlı olmasına ve bu kısıtlı zamanı daha kalifiye geçirme isteğine, güvenliğe, hazırcılığa vb bağlıyorum ama genellemek yanlış olur, yanılıyor olmam büyük ihtimal.