exten next olmaz

(bkz: eski sevgili ile tekrar sevgili olunmaz )

çağımızda bu döngüye uymayıp, tekrar ve tekrar aşkın ex halini sex amaçlı kullanan, karakterindeki yapının temelini sarsanlar var. sonlarını pekte hayırlı görmüyorum açıkçası. onları sevelim. destek çıkalım. ellerinden tutalım. yalnızlık çok acı.
"next" olacakları "ex" yapacak kişinin söylemidir.
exten wedding yapan heteroseksüel bir tanıdığın düğününe gitmiştim. adam burnu sürttükten sonra neyi kaçırdığını anlayıp eski kız arkadaşına yüzüğü takmış. şimdi bebekleri falan var bayağı mutlular. bence böyle sınırlama yapmamak lazım. birisini seviyorsanız ve dönmek istiyorsanız söyleyin. hayat gurur yapılmayacak kadar kısa.
" burnu sürtmek " ve " neyi kaçırdığını anlamak " ile " sevmek " arasındaki bağ çok ayrı. seven zaten bırakıp " ex " yapmaz. " next " olabilecek partner'i zevk ihtiyaçları için kullanmakta bir " ex "tir. önemli olan bir kere başlayıp sürekli ilişkiyi ayakta tutabilmek. kavgalar olur ayrılıklar olur lakin o ayrılıktan sonra 5 veyahut 10 kişi ile ilişkiye girip " vahh ben neyi kaçırdım " diyerek eskiye dönersen ordan ben sevgi değil cazibe ve güzellik kaçırdığını anlarım.