eyes wide open

tam bir iç çelişki... ezriyle ilişkisini öğrenen halk yapmadığını bırakmıyor kasap adama. bizim ülkemizi de anlatıyordu sanki biraz... bizim gibi tutucu bir milletin eşcinsel bir aşka bakış açısını... ağlama gününde izlemek için ideal bir film.
israeli sinemasında yer alan güzel eşcinsel temalı filmlerden birisi. farklı bakış açıları ve toplumsal bakışları da konu alan güzel bir yapım
arada kalmışlığı, aşkı ve en gerçek "gay"liği hissettiren film.
stonewall'ın homojen dergi 2. sayısında yazdığı film.

http://homojen.ayisozluk.com/gozleri-tamamen-acik-eyes-wide-open/
kavuştular mı, kayıp mı ettiler birbirlerini?

mutlu mu olacak harun ailesiyle?

ezri, her nereye gittiyse, gittiği yerde mutlu olacak mı?

eşcinsel ilişkilerin pek çoğunun, mekan ve kişiler farklı olsa da, benzer süreçleri ve benzer sonu içerdiğini anlatan film.

dışarı çıkıp bir hava almak en iyisi. balkondan esen yetmiyor.
iron and wine'ın şarkısı geliyor aklıma solda gördükçe.

"one of us will die inside these arms. eyes wide open, naked as we came."
http://ayilarock.ayisozluk.com/eyes-wide-open-gozleri-tamamen-acik/
sanırım homojen dergide yazısını görüp izlediğim ve çok beğendiğim film.lgbt sineması genellikle batı toplumunda eşcinselliği anlattığı için özellikle doğudaki eşcinselliği anlatan filmler daha çok ilgimizi çekiyor.filmde yahudi kültürüyle ilgili de birçok ritüel görülüyor.bence mutlaka izlenmeli.
israilli yönetmen haim tabakmanın 2009 yapımı drama filmi. 3 çocuk babası, dindar, kendi halinde bir kasap aaronun bunaltıcı hayatının, çırak ilanıyla gelen genç ezri ile nasıl değiştiğini anlatıyor kısaca.