eylül cansın'ın intihar etmeden önceki son videosu

üzerinde çok konuşulacak olan intihar ve öncesindeki bu video. facebook çalkalanıyor, transların baskıları sonucu bu kızın bu psikolojiye girdiği iddia ediliyor.

video:


facebooktan alıntılar yaparak da paylaşımlarda bulunacağım, umarım bu kızı bu hale getirenler bir bir cezalarını çekerler.

(bkz: eylül cansın)

öykü ay bu intiharı facebokta böyle paylaşmıştı;

duyuru___ ‪#‎trans‬ arkadaşımız ‪#‎mehtap‬ ‪#‎zengin‬ (eylül cansın ) hakın rahmetine kavuşmuş ve yarın cem evinde düzenlenicek cenazesine hiç bir #trans arkadaşı kabul etmemektedir annesi ‪#‎neşe‬ hanıma allahtan sabır diliyorum ve arkadaşımızın anısına ‪#‎profillerimizi‬ ‪#‎karartıyoruz‬ allah rahmet eylesin nur içinde uyu ‪#‎eylül‬

duruyu__rahetli ‪#‎trans‬ arkadaşımız ‪#‎mehtap‬ ‪#‎zengin‬ (eylül cansın ) emiyeten gelen mobese kamera görüntülerinde ticari taksiyle olay yerine gittiği ve taksici bu konuşmalara kayırsız kalmamış ve kesici alet zoruyla köprüden inip korkuluklara çıkmış ve polis olay yerine intikal ettiğinde bir çok bilgiyi polisle paylaşmıştır _____ lütfen kimse kimseyi suçlamasın ve töbet altında bırakıp kaos yaratmasın acı hepimizin acısı camia olarak başımız sağolsun sağduyulu olalım lütfen savcılık gereken araştırmayı yapmaktadır____ öykü

sonrasında bu paylaşımın altında bir kıyamet koptu denilebilir, bu kızın parasını alanlar, eşyalarını yakanlar, çırıl çıplak soyup sokak ortasında dövenler vs vs. bir sürü şiddet. ve bu şiddeti uygulayanlar trans bireyler, henüz lubunya, yeni olduğu için oldukça hırpalamışlar belli ki, hatta olaylarda adı geçen bir trans da 2014 yılında adından çok söz ettirenlerden biri. yazıklar olsun hepinize, bizleri heteroseksist düzende ötekileştirenlerden yediğimiz darbeler yetmiyormuş gibi bir de kendimiz gibi olanlardan gördüğümüz şiddetin bu boyutu var. bu isimler bir kaç kişi tarafından net biliniyor, dövenler ve şiddet uygulayanlar da bunu göz göre göre yazıyorlar facebookta. umarım birileri bu bilgileri toplar ve cezalandırılmaları için bir çaba içersine girilir. videoda anladığım kadarıyla anneye olan seslenişte "anne evde bir köpeğim var, eve çişini kakasını yapmaz, kızma ona, sokağa atma" şekildeki cümleleri bana ailesi tarafından da zamanında oldukça dışlanmış olduğunu hissettirdi.

tüyler ürpertici video. şok oldum, kitlendim, yazamıyorum...
allah bu kızı bu hale getiren herkesin beyninden ur, vicdanından azap eksik etmez inşallah!

bu arada üstteki entrye anlamadım, biraz açın.
bazıları öyle bir ölüyor ki, sen yaşamaya utanıyorsun! ahlakınız, ön yargılarınız batsın! koskoca dünyada bir ona yer açamadık. "yapamadım, izin vermediler" dedikçe gözlerim doldu, içim burkuldu. daha 24 yaşında, hayatının en güzel zamanları, ama o güzelliği yaşatamadılar ona çünkü; ondan nefret etmek, dışlamak, hakir görmek daha kolaydı.
yazık ya kim bilir neler yaşadı. onun kadar olmasa da hepimiz biraz biraz aynılarını yaşamıyor muyuz? bu toplumda bizim hayatımız çok zor. cidden çok üzüldüm. en çok da "yapamadım, izin vermediler" cümlesi vurdu vicdanımı. vermezler kardeşim vermezler. kendileri mahallelerinde komşularıyla tren yaparken, herkes birbirinin sikine, götüne, memesine bakarken, sen masumca hissettiğini yaşamak istediğin için, onlara istediklerini vermediğin için sana hiçbir şeyi yaşamana izin vermezler. allah cezalarını versin. sana da rahmet etsin. toprağın bol olsun.
geride bıraktığı köpeğini düşünmesi detayı ayrı bir üzdü beni. "giderken" ona kalacak bir ev ayarlama çabası yufka yüreğindendi. neler yaşadı neler yaşattılar kimbilir, videoda da açıkça bunu bile anlatmamış, kimseyi sorumluluk altında bırakmak istememiş.

çok üzüldüm ya, heteroseksüel görünümlü bizler bile bu kadar zorlanırken, iki yüzlü olup hayatlarımızda yer alırken o daha 23 yaşında trans bir birey olarak hayatına devam etmek istemiş, takdiri hakedendir kendisi. yapılan yorumlar arkasından söylenenler iddialar hiçbirşey onu geri getirmeyecek. dilerim "ilahi adalet" vardır ve onu intihara sürükleyenler hakettiklerini bulur!

hatta giderken köpeğine üzülen bir insanı sevememişiz, yazıklar olsun bize.
allah rahmet eylesin. yattığı yer nur, mekanı cennet olsun.
üzerine yazılacak sözcük bulmakta zorlandığım başlık... *

(bkz: mehmet pişkin)
dünyada bulamadığı huzuru gittiği yerde bulması dileğiyle...