glee

birkaç bölüm izlediğim ama gene de pek sevmediğim son zamanların en popüler gençlik dizisi.diziyi sevmesemde yaptıkları coverlar gerçekten birçoğu şahane ayrıca dizideki gay çocuk çok tatlı.
teenage olmakla suçlansamda asla izlemekten utanmadığım, her hafta yeni şarkılarını indirip ipodumu işgal ettirdiğim fevkalade dizi. kesinlikle coverları orjinallerinden daha iyi bi kaçı hariç (bkz: turning tables) onun haricinde glee candır canandır...
en sevdiğim dizilerden biridir. her hafta çarşamba günlerini iple çektirir ve "lan benim niye sesim güzel değil, ben niye dans edemiyorum" diye isyan ettirir.
haftalardır işi gücü bırakıp sardığım dizidir. tv izlemeyen biri olsamda internetten takip ederim. öyle coverları var ki çıldırıyorum olamaz böyle bişey.

özellikle şu iki cover ı beni benden almıştır:
http://ayisozluk.com/lnk/acfddc singing in the rain/umberella

rumour has it / somebody like you


emin değilim ama sanırım muck, müzik umutları cesaret kanatlarıydı adlı yeni başlayan dizi de türk versiyonu.
bir diziden daha fazlasıdır. uzun uzun analizler yapıp bir birimizi darlamayalım da, en basitinden gay karakteri üzerinden bize bu çok zor bir yol. ailen arkadaşların zor da olsa kabul etti, ama senle alay edecekler, sevmeyecekler, istemeyecekler, çok zorlanacaksın belki ama zamanla sana alıaşcaklar. yine de bu seni farklı gördüklerini, içten içe sevemeyebileceklerini ve asla bir heteroseksüel kadar rahat ve popüler olamayacağın gerçeğini değiştirmeyecektir demektedir.
pek çok amerikan dizisi gibi bu hafta sevgililer gününü işlemiştir.

burdan sonrası spoiler içerir:

efendim bölüm boyunca kurt!un blain sandığı gizli aşığı, ilk sezonda kurte götünü keserim ibne, bu okulda homolara yer yok deyip, ikinci sezonda kurtu öpüp sonra da birine anlatırsan seni öldürürüm diyen, son olarak üçüncü sezonda kurtle gay barda karşılaşıp ben bearim oğlum. genç bearlar çok tutuyor diyen adını hatırlamadığım çocuk çıkmıştır.
son yayınlanan ölümleriyle eski tadını yakalayan dizimiz. dizideki bütün şarkıları piyasada bulmak mümkün ve bir çoğu da gerçekten muhteşem. bununla birlikte dizide bir naya rivera vakası vardır ki, ses, endam, tavırlar insanı eritir bitirir. değeri yavaş yavaş anlaşılmış ve birbirinden güzel şarkıları ona söyletmeye başladılar. back to black coverı mutlaka dinlenmelidir. smooth criminalde ise eargasm dedikleri olayı yaşatmaktadır. uzun lafın kısası söylediği şarkılar bir yerden bulunup kesinlikle dinlenmelidir.
son bölümünde çok büyük şerefsizlik yapmışlardır. burdan sonra spoiler ama....

son 5 dakikada quinimiz fabrayimiz canımız ciğerimiz quin fabraye hayvan gibi araba çarpmıştır.

bu yapılana orospu çocukluğu denir.

bir de kurte gay diye dünyayı zindan eden çocuğun gay olduğu ortaya çıktıktan sonra bi kere dolabina fag yazdılar. hemencecik intihar etti ama ölmedi.

halbu ki kurt2e neler etmişti. kurt prom kingliğe aday olup prom queen seçildiğinde bile böyle bir şeyi aklından dahi geçirmemişti.
hayranı olduğum bir dizidir. gerçek hayatta bir süre saçlarımdan dolayı puckerman diye çağırılmama sebep olmuştur.
türk versiyonu sinan çetin tarafından muck olarak çevrilmiş ve sinan çetinin pek çok başarısız işinden en kötüsü olarak türk televizyon tarihindeki yerini almıştır. orijinali ise gerçekten prodüksiyonunu karakterlerini hikayerlerini şarkılarını başarılı bulduğum, izlediğim iki üç yabancı diziden biridir.
25/04/2012 tarihli whitney houston sarkilari ile dolu bolumu ile gonul bam telimi yeniden hareketlendiren uber keyifli dizi.
naya rivera için izlenmeli dediğim, muhteşem coverları olan dizidir.
3 sezon 21. bölüm ile beni yine benden etmiş dizi.
--- spoiler ---

evet 3. yılın sonunda champion olduk ve sondaki we are the champion gerçekten güzeldi :)

--- spoiler ---
3. sezonun yeni bitmiş olduğu ve yeni sezonunu büyük merakla beklemiş olduğum amerikan müzikal dram dizisidir. 2009 senesinden bu yana fox kanalında yayınlanıyor. gençlerin yaşamlarını her yönden ele alan ve bunu da gayet izleyicilere güzel aktaran izlenilesi dizi olur kendileri. müzikalleri, dansları, oyunculukları ve aynı zamanda elbette oyuncuların harika ses performansları muhteşemdir. müzikal sevenler için özellikle kaçırılmayacak bir yapım. hele ki sue sylvester karakteri.. daha da lafım yok.
çok başarılı coverlara imza atan amerikan gençlik dizisidir. muzikal sevenler özellikle coverlara merakı olanlara şiddetle tavsiye edilir. *
türkçe anlamı ''aşırı neşe'' olan ingilizce sözcüktür.
  • /
  • 3