hayalindeki mesleği yapan insan

dünyanın en şanslı insanıdır. kaçımız gerçekten istediğimiz mesleği yapıyoruz ki?
rahatlıkla bu grubun içinde görüyorum kendimi; işimi yaparken önümde alabildiğine geniş, uçsuz bucaksız bir düzlem var. oluşturulan çizgilerden bir şeyler yaratmak, cidden keyif verici bir görselliğe dönüşüyor işin her safhasında ve bitişinde o tarif edilemez keyif!
cepler para para olsun diye ruhlar pare pare olmuştur, insan istediği mesleği yapmak istese bile aklını para unsuru çeler. aciziyet ve aidiyetsizlik de burada yatar. ait değildir, acizdir para neredeyse oradadır bu insan türü. muhakkak vardır hayalindeki mesleği yapan insanlar, ben de atanırsam bu gruba dahil olacağım ama sayılarımız az, maddiyatçıyız biraz.

aah, doğru dostuuum; türkiye şartları...


kafası rahat, mutlu insandır.
türkiye'de olması pek mümkün olmayan bir insandır. çünkü hayat şartlarının oldukça zorluğu, insanlar arasındaki maddiyat farkı ve sadece bir kaç mesleğin iş görmesi sebebiyle ve de işsizlik had safhada olduğundan, insan hayallerinden vazgeçmek zorunda kalıyor çoğunlukla. üzücü, bu yüzden etrafta oldukça fazla mutsuz insan vardır. paranın mutluluğu satın alamadığının yegane göstergesi.
benim olmak istediğim bir kaç meslek var. ama en önde astronotluk geliyor hep istemişimdir astronot olmayı. *
hayalimdeki işin en cazip yanı parasıdır tabi. şu an tam olarak olmasa da hayalimdeki işin bir alt kategorisindeyim. ve sadece iki haftalık bir eğitimle hayalimdeki işe; en azından hayalimdeki işlerden birine kavuşmuş olacağım. ama burda bir kaç ay pişmek istiyorum. sonrasında açılsın kapılar, gelsin paralar.