hayatı çok ciddiye alan insan

insan ömrü ortalama 60 diyorlar ama bu kişi 40'ı görürse şükretsin.
genelde kişilik yapısıyla alakalı olan o yüzdende düşünüldüğü gibi çok da elde olmayan durum.
(bkz: a tipi kişilik)
bu kesinlikle benim, üstte 40 yaş denilmiş ama bence şu an yaşıyor olmam bile bir mucizedir. tatile gidilince bile ulan yeterince kitap okuyamadım falan gibi sebeplerle stres yapmak, çogu zaman endişeler, takıntılar ve yogun miktarda stresi, psikolojik bozuklukları da beraberinde getiren, hastalık, bence baya bildiğin hastalık.
sevdiğim insan modelidir. gevşek bi insanla muhattap olmaktansa hayata dair ciddiyet sahibi bireylerle muhabbet etmek daha güzeldir. tabi her şeyin aşırısı zarar ama böyle adamlarin zararı etrafına degil kendine dokunduğu için zararsız bi modeldir.
ben daha çok cildiye alıyorum hayatı. ayrıca ciddiye alınacak ne var ayol. ayhh duyan da dünyanın en konformist ülkesinde yaşıyorum zannedecek. alın siz alın yani ciddiye adsdffadsaf.
çekilmez insan tipidir.
hayatı her daim ciddiye almak psikolojik sorunlara yol açar bu memlekette.
ağaçtan düşen panda gibi gamsız, tmnt'nin michaelangelo'su gibi eğlence odaklı yaşamak lazım.
erken ölecektiir onun için vurmayın çok garibana. her şeyde espri kasan, yerli yersiz sarkazm adı altında ukalalık taslayan piçlerden yeğdir nazarımda. gelsin göbeğimde yer var ona da.
dengenin korunması için bu tip insanlara da ihtiyaç olduğu kanaatindeyim. yine de canınızı fazlaca sıkabilirler; her insanın yapabileceği gibi...