homofobik homoseksüel

kendisini ileri derecede gizli bir gay- heteroseksüel dersek daha mutlu olur belki- olduğuna inandırmış, buna sığınarak eşcinselleri/eşcinselliği tukaka eden ve bu haliyle toplumsal ikiyüzlülüğe çanak tutan eşcinseldir. çatlak da olsa toplumun duymak istediği sestir. <br>
kendileri de gayet eşcinsel * * * * * olmalarına rağmen, eşcinsel insanlar arasında sınıf ayrımı yapıp, kendileri kadar "üst seviyede" olduğunu düşünmedikleri kişileri (bkz: elit gay) küçümseyen kimselerdir.

günlük hayatta en çok gördüğüm, kendileri dışardan anlaşılmayacak kadar maskülen olan eşcinsel erkeklerin, daha feminen olanlara bu şekilde davranmalarıdır.

+ lan bu x de tam bir puşt.
- abi ne diyorsun, sen de eşcinselsin işte.
+ ben eşcinselim oğlum ama puşt değilim.

şahsen duyduğum bir konuşmadır kendisi.

bu gibi insanların hızlıca nesilleri tükenmelidir, zira heteroseksüellerden gelen baskılara bir de homoseksüellerden gelen baskılar eklenince olay biraz sıkıntılı oluyor.
bir çoğu eşcinsel ilişkiye "göt sikmek" olarak bakar.

- kanka şu mehmet çok tatlı çocuk ya.
- pasif o, ben onu siktim.
- yahu ben pasif mi aktif mi diye düşünmüyorum, çok tatlı bir tip gözler, sakallar, dudaklar, onu söylüyorum.
- boşver, çok güzel götü var, siktim ben onu.
- mavi ekran üstü mavi ekran ???
gizli escinsellerin diğer heteroseksüel insanlar tarafından dışlanma, ötekileştirilme korkularından dolayı homofobik tavırlar icine bürünmek zorunda kaldığını, bu davranışların mahalle baskısından kaynaklanarak yapıldığını düşündüğüm davranışlardır. 
kişinin bu tutum icinde bulunurken mutsuz, yalnız ve çaresiz olduğu muhtemeldir. bu çok hassas konuda kan kusulur, kızılcık şurubu ictim denir zorla. 
(bkz: türkiye de eşcinsel olmak)
(bkz: homofobikler genelde gizli eşcinseldir)
yanında çok maskülen lezbiyen yada çok çok feminen gey gezdirmeyen eşcinseldir. onların yanında hemen kendi de out olacak sanar.
geçen hafta bir ortamda tanıştığım ibne türü.kendisinin gay değil biseksüel olduğunu iddia etti .çok efeminen evet * eşcinselleri sevmediğini,bu türlerin kendisine zarar vereceğini dışarı da asla görüşmediğini de belirtti.bunları söylerken elleri havada sekizler çiziyor ve bir kadın gibi kelimeleri yayarak konuşuyordu.

ben fransız mürrebbiyemin tembihlediği gibi tam bir hanımefendi gibi hı hı diye başımı salladım.asla madilik yapmadım.ama ortak arkadaşımıza benim çok kadınsı olduğumu ve dışar da * görüşmeyeceğini söyleyince delirdim.şimdi dışarı da bir randevu verip onu sikmek istiyorum sözlük

velhasılkelam bize yine en çok zararı bu tip şekilci ve homofobik ibneler veriyor.bunlar yola gelmedikleri gibi sizin psikolojinizide bozar anam uzak durun.
şu dünyada kişisel ve sosyal yaşamda en çok sınandığım homoseksüel kardeşlerimiz.*

çirkef, kıskanç, kötü terbiye almış olanı, gelişememiş homostatik denge kurbanı olanı ve kendine biçtiği paye etrafında yükselmeye çalışırken önüne çıkanı ezmeyi şiar edinmiş olanı en zararlı homofobik homoseksüel alt türleri kanımca. kendisiyle ilgilenilmedikçe çıldırıp, sırf dikkat çekmek saikiyle hareket edip ve tüm bunlara rağmen başaramayıp amacına ulaşamayanı da gördüğüm en esaslı dramatik görsel bu arada.
şimdi bu tiplerin belli takıntıları vardır:

pasif olmam
erkek adamın erkek sevgilisi olur * *
dısarda iki dost evde iki sevgili
...
liste uzayıp gider.
kendisi gibi olmayan her şeyi garipsemeyi, sevmemeyi, iğrenmeyi öğrenerek yetişmiş homoseksüelin kendisi gibi olmayan eşcinsele duyduğu nefret olarak tanımlanabilir.

kadınsı erkeklerden iğrenen adam gibi gayler ve erkeksi kadınlara küçümseyerek bakan kadın gibi lezbiyenlerle doludur ortalık. tam tersi de geçerlidir tabi.
genel kanının aksine maskulenlik ve homofobi arasında bir doğru orantı yoktur. hatta şu ana kadar tanıştığım ve homofobik olduğunu gözlemlediğim bütün gayler gözlemlenebilir şekilde kadınsıydı. karikatürleri aratmayacak diyaloglara girmişliğim vardır bunlarla.

homofobi de sanırsam sınırları herkes tarafından bir daha bir daha çizilen kavramlardan biri zaten. heteroseksüel erkeklerin kadınlara, heteroseksüel kadınların erkeklere giydirdiğine şahit olmuşsunuzdur. bazen bir isyan modu vardır böyle. her şeyi homofobiyle ilişkilendirmemek lazım.
bu nasıl bir tutarsızlıktır arkadaş anlamadım ne yani senin ne farkın var bizden neyin kafası bu homofobik homo diyerek affınıza sığınıyorum yazarcanlar * * * * * hepimiz gayiz bu kavga ne diye *
çıktığı kabuğu beğenmeyen civciv sendromu. hem bu hayatın içinde olayım aynı zamanda uzak durayım, hem toplumun ön yargılarını taşıyayım ama bu yargıları taşımıyor gibi hayapım. eleştirdiğim, kınadığım, eziklediğim ne varsa ben de aynısını yapayım ama kimse benim yaptıklarımı bilmesin. ben hala o doğru! dürüst, hayatıma kaldığım yerden devam edeyim diyen çok hücreli primatların yaşam düzeni. çoğunlukla bölünerek çoğaldıklarından parameciumlara akrabalıklarının olduğunu düşündüğüm fotosentez bir yaşama sahip prokaryot insan ırklarından oluşan kesim.
uzmanına sorduk, son günlerde tüm türkiyenin tartıştığı bu fenomen nedir diye. sayın çok kıymetlı etimolog fahrettin bey, bizi bakın nasıl aydınlattı:

" efenim şimdi homo sanskritçe kökenlidir ve yumuşaklık, anlamına gelir. fobi kelimesi ise etobur manasındadır. yani kırmızı et, tavuk eti gibi bilumum etleri yiyenleri tarif etmekte kullanılır. şimdi ikisi birleşince " yumuşak et yemeyi seven" manasını alıyor. homoseksüel ise bildiğiniz gibi, çok afedersiiz ibne gibi, top gibi vatandaşlarımızı tabir etmek için kullandığımız, vizigot kökenli bi kelimedir"
"toparlarsak efenim homofobik homoseksüel, gizligizli yumuşakkırmızıetyiyenibne demektir. isteğe balı olarak yumuşakbeyazet de yenebilir ki; sağlık uzmanlarının tavsiyesi bu yöndedir"
uzmanımızın görüşü böyle efendim. demek ki neymiş, bazı kırmızıet canavarı ibneler, kendi hemcinslerini kolayca yiyebiliyorlarmış, ve geride hiç bir delil bırakmıyorlarmış... vay adi ibneler...
ataerkil toplumda yetişen bir homoseksüelde görülebilecek iç savaş hali
bu durumu kendisine yediremeyip, homofobi tepkilerini hat safha da yaşayan kişi / kişilerdir.
ancak bu kişiler !
banyo köşelerinde kendilerini parmaklayıp. evde, ''makatlarına'' sokulabilcek ne kadar alet edevat varsa içlerine kaçırıp hastanelere kaldırıldıklarında neredeyse 5 yaşındaki çocuğun bile, kıçı ile güleblecek bahaneler sunarak açıklama yapanlardır.
''bursadaki soda şişesi olayı''
adanalı karpuzcunun makatına giren şişe ...
perihan magden?in yillar once bir yazisinda dile getirdigi aci gercektir.
bu ulkenin homolari kadar homofobik yoktur seklinde bir cumledir
hepimizin bir dönem içinden geçtiği durum. garip değil, gayet anlaşılır. önemli olan bilinçli bir şekilde kabullenip atlatmak. tabi başarabildim mi? oraya girmeyelim.
sanılanın aksine "full aktif" sikiciler kadar "sadece sik beni" tayfasında da görülür. her iki grubun ortak özelliği toplumsal normlara sıkı sıkıya bağlanmaları ve sıkı bir tövbeden sonra her şeyin geçeceğine inanmalarıdır. iki grupta eşcinsel ilişkiyi alkol içmek, sigara kullanmak gibi bir şey sanırlar. ilerde evlenirsin geçer. o kadar yani.

bir de içlerinde "gel beni sikte sikmeyi unutma" diyen ap'ler vardır. "ilerde bir kadınla evlenmeyecek misin," diyorlar. bütün ereksiyonumu kaybediyorum bunlar yüzünden.
  • /
  • 2