kilis

aylardır ışid füzelerinin hedefi olan ve fiilen gözden çıkarılmış şehrimiz. ne savunma ne koruma adına bi şeyler icra ediliyor, halk kendi başının çaresine bakmakla meşgul. suriyeliler göç ediyor, yerli halk evlerinin içinde huzursuz. kilis valisi ''füzelerden nasıl korunuruz'' broşürü yayınlıyor, abdest alarak kendinizi füzelerden koruyabilirsiniz dese ziyadeydi,yadırgamazdık, zahmet etmiş.
akp ve mhp'ye yüzde 85 oy çıkaran minik şehir.yani istikrara oy vermişlerdir.yani bir ülkeyi yerle bir ettiren insanlara,cehennem köpeklerine silah sağlayanlara,teröristi tedavi ettirip yollayanlara vize vermişlerdir.
ya kilisli kardeşim haleplinin,şamının kafasına düşen(!)roketler senin kafana düşüyor şimdi.yabancının roketi değil ülkenin roketi.14'lük suriyeli kız sikerken,günlük 10 tl'ye suriyeli çalıştırırken sıkıntı yok kafana roket düşüp çocukların parçalanınca vay vatan,vay can güvenliği vay namus!
arapça bir atasözünün dediği gibi men dakka dukka

kilisli haricinde geri kalanlar lütfen sizde sesinizi kesip milli iradeye saygı duyun.
kilis"e füze yağdığına dair gün aşırı haber geliyor ancak ben halkın durumdan şikayetçi olduğunu düşünmüyorum, lakin füzeden memnun olmasalar sokaklara dökülüp bu ölümleri gündeme getirirlerdi ya da mutlaka bir tepki haberi okurduk bence. aksine bölge muhtarlarından rte'nin götünü yalayan emmeli ısırmalı haberler geliyor.

siyasette ve hukukta evrensel bir kural vardır. " sükut ikrardan gelir". susulan durum onun kabul edildiğine karinedir. şayet ortada ses çıkarılmayan bir eylem bütünü varsa ve kimse buna tepki göstermiyorsa bu sessizlik hali o durumdan memnun olunduğunun delilidir. şayet sikilmek bu denli hoşlarına gidiyorsa rahatsız etmemeliyiz bence.
bugüne kadar 21 kişinin hayatını kaybettiği il. şuan kilis'e yeteri kadar ses verilmiyor. kilis halkı da ses vermiyor üstelik. son seçimlerde akp ve mhp tüm oyları paylaşmışlardı şeklinde yorumlar yapılıyor, iyi tamam öyle olsun, öyledir de. fakat bu oradaki insanların ölmelerini meşrulaştırmıyor. bugün yayınlanan bir çocuğun füzelerden korunma yöntemi olarak kafasına taktığı tencere bizler için hiç bir şey ifade etmiyor olamaz.

http://www.diken.com.tr/wp-content/uploads/2016/05/kilis-cocuk.jpg

yerli halkın nüfusu 98 bin olan ve 135 bin suriyelinin yaşadığı ildir. devlet hastanesi başhekiminin bugün yaptıgı açıklamaya göre ise 2018 yılında kilis'te doğan çocukların yüzde 60'ı suriyeli.
kilisli bi arkadaşım vardı ve homofobikti biraz idare ettikten sonra basitliğini gösterdi ve hayatımdan defoldu

burada genelleme yapmıyorum ama çok iğrenç bi insandı. kilis deyince de aklıma bu geliyor
memleketim. yada elden giden memleketim mi demeliyim bilemiyorum. kilis'te 7 yıldır nüfusundan çok suriyeli yaşıyor. bugün (30 mart 2019) sözcü gazetesinde çıkan bir habere göre türkiye belediyeler birliği'nin hazırladığı raporda çarpıcı tesbitler yer aldı. bu rapora göre mülteci akını en fazla kilis'i vurdu ve şehrin demografik yapısı tamamen değişti. şehirde 94 bin yerli halk ve 154 bin suriyeli yaşıyor! yani kilis'e geldiğinizde sokakta gördügünüz her üç insandan ikisi suriyeli olacaktır. bir zamanların sakin, kendi halinde olan bu türkmen kentine yazık olmuştur. büyük ortadoğu projesi (bop) kapsamında ileride kurulması planlanan büyük israil devletine zemin hazırlamak için bilinçli olarak demografisi bozulmuş, her an bir iç savaş çıkmaya müsait hale getirilmiştir. zaten 2016 yılında bunun ufak bir denemesi de yapılmış, suriye'den kimin attığı belli olmayan (!) roketlerle şehir aylarca bombalanmış, aralarında çocuk ve kadınların da bulundugu 27 masum sivil yaşamını kaybetmiştir. yine bop kapsamında gözden çıkartılıp feda edilen diğer iller ise sırasıyla hatay, şanlıurfa ve gazianteptir. bop eşbaşkanının neye hizmet ettiğini anlamayan, anlamak istemeyenlere duyrulur.