liseli lgbti

facebook sayfası; https://www.facebook.com/liselilgbti
6 şubat 2014 saat 15:30 da lambdaistanbul 'da toplanıyorlar. haberiniz ola.
toplantısına çok katılmak istediğim, ama katılmamın çok çok çok çok zor olduğu oluşum, örgüt, liseli ghenjlik topluluğu.**
yeni akit yine bir homofobik haberle bu konuda liseli gençlerin kullanıldığını yazmış;

http://www.yeniakit.com.tr/haber/sapkinlar-liselere-el-atti-12254.html

liseli lgbti de buna bloglarından cevap vermişler;

http://liselilgbti.blogspot.com.tr/2014/03/akit-yine-nefret-kustu.html
kurucularından biriyle tanıştım pazar günü. 19 ama 30 kafasında. adam hem akıl küpü hem de siyaset üzerine yüksek lisans yapmış gibiydi. seviyor ve takdir ediyorum böyle gençleri. hatta o da beni sevdi sağolsun. görüşmelerimiz bitmeksizin devam edecek. onur yürüyüşünde de beraber yürürüz muhtemelen.
keşke biz de lisede bu kadar akıllı olabilseydik...
keşke biz de lisede bu kadar akıllı olabilseydik...
bazı okullarda yarı-açık gruplar oluyor böyle. solcu-lgbt tarzı. bizim okulda da var ama pek ilgimi çekmiyorlar. gökkuşağı bayrağı altında poz verip ağzı açık selfie çekmekle pek bir ilerleme kaydedileceğini zannetmiyorum.
tamam özgürsün, kendini buldun falan ama fırsattan istifade biraz kendini geliştir, bilgili ol.
antalyada kendilerini daha çok görmek istiyoruz yalnızım yalnız
sanılanın aksine selfie çekmekten fazlasını yapmaya çalışan gittikçe büyüyen lgbt topluluğu
vahdet ve diğer homofobi ve nefret kusan gerici gazeteleri güzel bir cevap vermişler.

"sevgili vahdet ve diğer gerici gazeteler,
liseli ve lgbti olmanın zorluğunu anlamış, mücadelemize öyle gönül vermiş olmalısın ki bizi sürekli haberlerine taşıyorsun!
ancak çok klişesin.
burada açık konuşalım:
bizden, çocuk tecavüzünü normalleştiren porno film diliyle bahsetmen, “büyüklerin” güdümünde görmen, “lut kavmi, sapkınlar” gibi klişe ifadeler kullanman bizi derinden yaralıyor. seni muhatap alamayacak kadar yoğun bir gündemimiz olmasına karşın sana bir iyilik yapmaya karar verdik. mademki haber yapmayı bilmiyor, sadece nefret söyleminde bulunuyorsun; biz de sen kolayca haber yapabil diye bu sene yaptığımız her şeyi derleyip önüne koyduk. buyrunuz efenim:

13 şubat’ta “bilimsel, laik, parasız, anadilde eğitim!” talebiyle boykot yaptık.
21 şubat dünya anadil günü’nde sokaktaydık.
kadın katliamına, ikiyüzlü ahlakınıza karşı “regl kanından değil, katledilen kadınların kanından utanın!” yazılı pedlerimizi dağıttık.
özgür meclis’te ve 12 nisan mitinginde iç güvenlik torbanızı büzdük.
dünya seks işçileri günü’nde seks işçilerinin yaşadığı hak ihlallerini dile getirdik.
8 mart’ta okul, devlet, aile, sevgili baskısına, heteronormatif masallarınıza karşı liseli, kadın, lbt özneler olarak alanlardaydık.
toplumsal cinsiyet rollerinin şiddetine karşı pembe gün’de pembeler içinde sokaktaydık.
1 mayıs’ta “nerdesin aşkım? 1 mayıs’tayız gardaş!” diye çağrı yaptık. çünkü senin aktardığın gibi tek tip insanlar değiliz; “ayol” da deriz, “gardaş” da!
1 mayıs’ta “bugün okullarınıza, yarın patronlarınıza karşı renklerimizle” ve “ay, ayol her yerdeyiz” diyerek alanlardaydık.
13 mayıs’ta “soma’yı unutursak renklerimiz kararsın” diyerek soma söyleşisini gerçekleştirdik.
17 mayıs’ta ise “sokaklar, liseler, kampüsler bu dünya bizimdir diyoruz!” sloganıyla homofobiye karşı direnmeye, ses çıkarmaya çağırdık. hatta seni de çağırdık, özgürleş diye. ama sen kendi nefret, tahakküm, baskı, şiddet kültürünün içinde öyle bir kaybolmuştun ki, bunu “sapkınlık” addettin ve nefretle karşıladın!
ayrıca henüz plan aşamasında ama şimdiden haber uçuralım: sadaka kültürüne inat dayanışma iftarı yapmayı planlıyoruz!
hepimiz sünni orucu tuttuğumuz için değil üstelik! dostluğumuz ve yarattığımız dayanışma kültürü için yine ankara sokaklarında birlikte olacağız.
düşündüğünün aksine; müslümanlık, alevilik, budizm, şintoizm, ateizm, deizm, agnostisizm ve tüm diğer inanç/sızlık ve kimliklerimizle liseli lgbti olarak heteroseksizme, nefrete, liselerdeki zorbalığa karşı mücadele ediyoruz.

al bakalım, sen yorulma diye örgütümüzün bu seneki tüm eylemliliğini de özetledik. daha ne yapalım?
el insaf ayol!"
sürekli bir atölye, bir faaliyet falan. hoşuma gidiyorlar. özellikle ankara sanırım en aktif şehir. keşke burada da arada bir yazsalar, yaptıklarından ve yapmak istediklerinden bahsetseler.
bursa'da da faaliyetlerine başlayan genç oluşum.
edirne liseli lgbti bir tanışma etkinliği düzenlemiş, fakat homofobik bir grup bu hastalığa karşı çocuklarınızı koruyun şeklinde bildiri dağıtarak edirne'deki genç lgbti'leri hedef göstermiş. bu kafayı ne zaman aşabileceğiz bilmiyorum. sanırım homofobikler her zaman var olacaklar.

http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=21323