mesleksiz kezbanın kariyerli bey araması

televizyondaki evlenme programlarında yaşanılan klişelerden biridir.
bir türkiye gerçeğidir. bazı kadınlar sadece vajinaları olduğu için kendilerini önemli bir premses sanarlar.
sadece elit beyler yazsın diyen lubun gibidir.
takas ilişkisi olarak düşünün;birisi vajina veriyor diğeri para ancak bunu bir kağıt sonrasında veya bir kaç duygu içeren cümle sonrasında yaşıyorlar...üstelik bu çokta tercih edilen bir ilişki türüdür. önermiyorum. önermiyeceğim.bir de zıpçıktı olmak istemem ama bunu sadece kadın değil gayet erkekler de yapıyor...ka
insanlar neye göre "kezban" diye adlandırılıyor, hatta ve hatta niye kezban diye adlandırılıyor bilmiyorum ama, kariyer yapınca insan saygın biri olmuyor . insan sınıflandırmanın her türlüsünü cahilce buluyorum. bize takınılan "ibne" " yumuşak, ılık" etiketinin bizim tanımadan etmeden yaptığımız sınıflandırmalardan, ya da yapıştırdığımız etiketlerden saygı açısından bir farkı yok. üstelik "kezban" kelimesinin bir kadın adı olmasına değinicem, bu kezban adı da köylü kızı kezban vs kullanımlardan ötürü yine kadınları, fiziksel,kişisel açıdan insanları hem de kır insanını aşağılamaya yönelik cahil cüheyla insanların popüler ettiği bir şey. eleştirdiğimiz topluma dönüşmeyin. ya da dönüşün örnek oluyorsunuz.
sonuna kadar desteklediğim insandır.ne o öyle onca yıl oku,sınavlara gir,kariyer yapmak için götünü yırt.en güzeli kariyerli ve zengin koca.kız olsam kesin mesleksiz ve kezban(!) olurdum.akşamdan akşama bir kere verir yer sonra keyfime bakardım.öğlene kadar yatar öğleden sonrada alışverişe çıkardım.öf ben her sabah işe gitmek için bindiğim otobüste bile zengin koca düşürmeye çalışıyorum.hayat cidden çok zor.kariyer,genel kültür fasa fiso.bence insanın kendine en iyi yapacağı şey çalışmadan hayatını güzel bir şekilde idame ettirme yolunu bulmasıdır.
eğer bu tür insan olup hemde kariyerli ve zengin bir bey bulan varsa ne mutlu ona.iki cihanda saadeti tadacak olan odur.
gayet mantıklı durum.
mesleksiz kezban ya ne yapacaktı; kariyersiz,işsiz,güçsüz adam mı arayacaktı.geleceğini garanti altına almayı her kadın ister.sonuçta mesleği yok,geleceği de yok.
asıl soru şu: kariyerli bey mesleksiz kezbanı napsın?