örümcek adam

radyoaktif bir örümceğin sokmasıyla özel güçler kazanan peter parker. stan lee yaratmıştır. çizgi roman ve çizgi film serileri vardır. son yıllarda 3 sinema filmi çekilmiştir. diğer süperkahramanlardan farklıdır. eziktir. parasızdır. yaşamak için çalışması gerekir. berbat bir patronu vardır. aşk ilişkileri sorunludur. kötülerin peşinden koşar sıçrar atlar. ağ atar. amcasının lafı sık sık tekrar edilir. büyük güç büyük sorumluk getirir.
bu kilo ile yokuşları çıkarken.
keşke, keşke bende ''örümcek adam olsam da ağlarımı sağa sola fırlatıp yürümesem'' düşüncesini kafama kazıyan kahraman.
amerikalıların dünyayı ele geçiren sayısız kahramanlarından biri.
marvel super kahramanıdır. dc comics super kahramani shazam in hayranıdır.
akrep, doktor ahtapot, kum adam, yeşil cin, kertenkele başlıca düşmanlarıdır.

(bkz: cizgi filmlerde kötülerin kazanmasını istemek)
fox kids'deki çizgi dizisini unutamadığım süper kahramandır.
x-men ve fantastic four ile paslaşarak giderdi çoğu zaman. bazen de black cat, blade, punisher konuk olurdu. son bölümünü hiç unutmam mesela, paralel evrenlerden gelen on kadar farklı spiderman takım oluyordu.
en iyisi indireyim bir ara nostalji yapayım.
ekşi sözlükten birinin 1994 çizgi dizisinin tüm bölümlerini türkçe olarak yüklemesiyle çok pis sevinmeme sebep olan süper kahramandır. buyrun linki:
http://tasm.zz.vc/
avengers filmi civil war kadrosuna dahil edilmiş mahallenin arkadaş canlısı süper kahramanıdır.
mcu'ya yeni katılacak filminde başrol kadrosunun 5'te 4'ünün beyaz olmaması, mary jane watson'ın (büyük ihtimalle) zendaya tarafından oynanacak olması ile ilgimi fazlasıyla çekmiş karakter. black panther ve bu film ile marvel en sonunda mayonez üstüne mayonez kadrosundan kurtulacak diye umuyorum.
venom simbiyot orumcek adam favorimdir evren evren orumcek adamlar 2099 spiderman, noir spiderman, scarlet spiderman favorimdir
izleyip izleyip okulda gaza gelirdik amk hayali ağ falan atardık sjsjsjs ve tabiki alemde bir örümcek adam varsa o da şu ilk filmdeki çenesini siktiğim örümcek adamdır başka adam tanımam örümcek olan hadi eyv