polis otobüsünde patlayan biber gazı

taksim'de polislerin dinlendiği otobüsün içinde biber gazı patlaması sonucu bir memurun gazdan etkilenerek rahatsızlandığı olay.

'polisin biber gazı varsa, direnişçinin ahı var' da diyebilirsiniz 'allahın sopası yok' da diyebilirsiniz...
şiddetin her türlüsüne karşıyım. insan olan yerde şiddet olmamalı gibi safiyane şeyler söylemem hoşunuza gitmeyecektir lakin polisler de can taşıyor ve onlar da anne, baba aile sahibi. polis derken artık hepimiz yüzümüzü ekşitiyoruz ama biliyorum ki onların da içlerinde asıl istedikleri barış ve huzur içinde bir yaşam. o yüzden böyle haberlere sevinenleri de anlamakta zorlanıyorum.
gezi parkı direnişini sonuna kadar destekleyen biri olarak şunu söylemek istiyorum, bu samimi direnişe katılıp ortalığı karıştırmak isteyen gruplar da var ve bu birliğin oluşmasını istemeyen kaosun çıkmasını isteyen kişiler.
o yüzden daha insani yaklaşımlarla birbirimize bakalım.
tamam, kimse polisler ölsün, acı çekerek yok olsunlar demiyor belki ama neredeyse 1 aydır kendi halkına zulmeden memur bozuntularının otobüsüne bir tane gaz bombası geldi diye kimse üzülmemi beklemesin. o gazların binlerce katını çocukların, yaşlıların üzerine acımadan, hedef alarak attılar. kafatası çatlayarak revirlerde acı içinde kıvranan insanların vebalini ödeyebilecek misiniz veya ölen insanların, gözü çıkan insanların?

şiddeti ben de istemiyorum ama asıl şiddeti başlatanların başına gelenlere de üzülemiyorum. kimse kusura bakmasın.
gezi direnişçilerinin mossad'in yardımıyla telekinezi yöntemiyle patlattıklarını düşündüğüm gaz bombasıdır. alman vakıflarından da yardım almış olabilirler. ama almamış da olabilirler. bir de esed var tabi ki.. evet kesinlikle esed. iran zaten içlerinden en pis olanı.. cehepe'nin ve amerika'nın oyunları bir bitmiyor ki. polisimizi yedirtmeyiz.

(bkz: telekineziyle erdoğanı öldürmeye çalışıyorlar)
(bkz: yiğit bulut)
hande'nin de dediği gibi:

yanarken yaktığını anlarsın
çünkü
o zaman bilebilirsin halden...
30 dakikadır uygun atasözü arıyorum bu durum için sözlük amma velakin bulamadım. balkona çıkıp bayrak asmamı sağlayıp, evde halaya durmamı sağlayacak bir kurgu ürünüdür. keşke olsa lan böyle bir şey mutlu oldum şu an.